Największy operator komórkowy na świecie akceptuje kryptowaluty!

Największy amerykański operator komórkowy na świecie pod względem łącznych przychodów akceptuje kryptowaluty! AT&T to firma znana niemal każdemu, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych. Tam oraz w Meksyku w pierwszym kwartale 2019 do sieci AT&T miało dostęp ponad 400 milionów użytkowników!

 

AT&T

Adopcja kryptowalut w świecie przybiera na sile z każdym dniem. Jak wczoraj mogliście usłyszeć na łamach naszego serwisu – uruchomiono bota tekstowego w aplikacji WhatsApp, przy pomocy którego można wysyłać, odbierać, a nawet zarabiać kryptowaluty. Innym ważnym wydarzeniem było przebudowanie infrastruktury płatności tak, aby umożliwić zapłatę kryptowalutami w lokalach takich marek, jak Whole Foods czy Nordstrom.  

Wczoraj 23 maja, Dallas, AT&T – największy operator komórkowy na świecie ukłonił się w stronę entuzjastycznie nastawionych do kryptowalut konsumentów. Firma ogłosiła akceptację przyjmowania płatności w kryptowalutach przy pomocy platformy BitPay. Oznacza to, że subskrybenci usług telekomunikacyjnych sieci AT&T mogą regulować swoje rachunki w kryptowalutach Bitcoin bądź Bitcoin Cash.

W notce znajdziemy również kilka słów od Kevina McDorman, wiceprezesa AT&T ds. operacji finansowych:

My zawsze szukamy sposobów, aby usprawnić i rozszerzyć zakres naszych usług, […]. Mamy użytkowników, którzy używają kryptowalut i jesteśmy szczęśliwi, że możemy zaoferować im metodę płatności za rachunki, jaką preferują.Adopcja czy adaptacja?

Spójrzcie tylko na ten ranking, według portalu Tom’s Guide, AT&T jest trzecim najlepszym operatorem komórkowym pod wieloma względami. Jak myślicie, ile osób spośród setek milionów użytkowników sieci AT&T zdecyduje się opłacić rachunki w Bitcoinie?Możecie powiedzieć, że nikt. Możecie powiedzieć, że prowizja za transakcje bitcoinową jest horrendalnie wysoka… i macie racje, jednak nie do końca. Aktualnie prowizja za transakcje BTC dostarczaną po 24 godzinach (144 bloki) wynosi tylko 23 grosze! Oczekujecie natychmiastowej transakcji, jak dzieje się to w przypadku BLIK-a, czy innych tego typu usług, proszę bardzo – Lightning Network stoi otworem. Sęk w tym, żeby go zaimplementować, tam gdzie głównym motorem działań są natychmiastowe płatności.

Czyż to nie jest piękna chwila, gdy tak ogromne koncerny, jak AT&T decydują się na wdrażanie kryptowalutowych płatności? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach poniżej.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze