Największe marki z dziesiątkami tysięcy sklepów akceptują kryptowaluty!

Sieć Flexa przebudowała istniejącą infrastrukturę płatności tak, aby umożliwić płatności klientom w dziesiątkach tysięcy sklepów na całym świecie. W skład sieci wchodzą takie marki jak Whole Foods, GameStop, Lowe’s czy Nordstrom. Partnerem współpracy została kryptowalutowa giełda Gemini, braci Winklevoss.Codzienne płatności – Flexa Network

Od ponad roku jesteśmy świadkami powstającego projektu, który ma wniknąć w struktury obecnych sieci płatności i zbudować nowe połączenia. Połączenia umożliwiające płatności kryptowalutami u dziesiątek tysięcy sprzedawców na całym świecie. Wszystko to przy pomocy ogólnokrajowych terminali sprzedażowych, które zresztą znajdziemy dziś w prawie każdym lokalu.

Flexa to sieć płatności oparta na kryptowalutach, zapewnia znaczną redukcję kosztów transakcyjnych, pozbywa się nadużyć finansowych i utrzymuje zasady poufności.

Wczoraj rozpoczął się oficjalny start projektu Flexa. Na początek, w skład sieci wchodzi 50 jednych z najbardziej rozpoznawalnych i największych marek, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

flexa network kryptowaluty płatności whole foods spend

Whole Foods, Lowe’s, GameStop i Nordstrom to firmy z różnych obszarów działalności, choć łączy je jedno – sprzedaż detaliczna. Whole Foods posiada 500 placówek sprzedażowych (sklepów), Lowe’s ponad 2 tysiące, Nordstrom blisko 400, a GameStop ponad 7 000. W sumie Flexa Network liczy sobie obecnie tyle sklepów, ile widzicie na tytułowej grafice artykułu.

Dostępne kryptowaluty to: BTC, BCH, ETH i GUSD.

Wydawaj, nie przestawaj!

Deweloperzy Flexa wpadli na pomysł i zrealizowali aplikację SPEDN, która służy tylko jednemu celowi – wydawaniu kryptowalut każdego dnia.

Za nadzór i bezpieczeństwo aplikacji SPEDN odpowiada giełda kryptowalut Gemini, która jest patronem i ścisłym partnerem Flexa. Gemini jest w pełni uregulowaną giełdą kryptowalut w Nowym Jorku, bracia Winklevoss postarali się o przychylność tamtejszych organów regulacyjnych (NYDFS).

Takich firm jak Flexa pojawia się coraz więcej i to one w realny sposób przyczyniają się do wzrostu adopcji kryptowalut na całym świecie. Flexa, wydawałoby się w prosty sposób, wykorzystała obecnie funkcjonującą, wykorzystywaną przez nas infrastrukturę płatności na co dzień. Nie zmusza nas to do zmiany nawyków, a jak wiemy, nie jesteśmy do tego zbyt skłonni.

Jak Wam się podoba Flexa Network? Czy pojawi się więcej tego rodzaju implementacji w innych, bardziej europejskich placówkach? Zapraszamy do komentowania poniżej!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze