Najnowsze wieści ze świata Bitcoin Cash

2 516
Dla wszystkich zwolenników Bitcoin Casha przygotowaliśmy garść najnowszych informacji związanych z projektem. W sumie 12 ciekawostek z ubiegłego tygodnia, w tym m.in. rebrand, tysiące nowych użytkowników Local Bitcoin czy też akceptacja płatności BCH u kolejnych sprzedawców.

Rebrand Bitcoin.com

Pierwsza rzecz, która najbardziej rzuciła nam się w oczy to rebrand strony Bitcoin.com.

Bitcoin.com Bitcoin Cash rebrand

Strona mekka Bitcoin Casha przybrała teraz formę miejsca, w którym załatwimy swoje wszelkie kryptowalutowe interesy. Znajdziemy tam materiały i oficjalne odnośniki do portfeli Bitcoin Casha, jak i Bitcoina, w tym na system operacyjny Android czy iOS.

Kupimy tamże BCH bądź BTC przy pomocy karty płatniczej. Usługa oferowana przez sprawdzonego dostawcę Simplex.

Bitcoin.com oferuje również dostęp do wiedzy, najważniejszych informacji ze świata Bitcoina i poradniki, z których dowiecie się m.in. jak akceptować BCH w swoim biznesie. Nie zabrakło tam również wiedzy na temat kopania (mining), wykorzystania BCH czy też podstawowych wykresów, statystyk i najnowszych wiadomości ze świata Bitcoina.

Local.Bitcoin.com rejestruje 5 500 tysiąca użytkowników tygodniowo!

O alternatywie dla LocalBitcoins.com obsługującej Bitcoin Casha dowiecie się więcej z naszego poprzedniego artykułu – “Jeżeli teraz stoicie, to lepiej usiądźcie | local.bitcoin.com”. Jednakże, co warte udokumentowania to, że portal Local.Bitcoin.com w zaledwie 21 dni od premiery osiągnął 20 000 zarejestrowanych użytkowników!

Jeżeli jesteśmy już przy liczbach i użytkownikach, to warto wspomnieć o tym, że aplikacja Bitcoin Cash na smartfony odnotowała 10 000 pobrań.  

Aktualizacje SLP SDK oraz Bitcoin ABC

Kolejną ważną wiadomością ze świata BCH w tym tygodniu jest aktualizacja SLP SDK do wersji 4.4.1. Narzędzie to pozwala deweloperom efektywniej pracować nad tokenami w technologii SLP w sieci Bitcoin Cash.

Ponadto protokół klienta Bitcoin ABC został zaktualizowany do wersji 0.19.8., tym razem mamy do czynienia z wieloma poprawkami i ulepszeniami oprogramowania RPC.

Coraz więcej sprzedawców akceptuje BCH

Ostatnie, ale równie ważne informacje ze świata Bitcoin Casha, które chcemy Wam przedstawić dotyczą postępującej liczby sprzedawców akceptujących BCH.

Japońska firma Yukizaki prowadząca działalność w zakresie sprzedaży biżuterii akceptuje teraz BCH w swoich 13 stacjonarnych sklepach. Co więcej, aplikacja Marco Coino w Australii osiągnęła 145 sprzedawców akceptujących BCH za swe produkty i usługi.

Nie sposób podsumować wszystkich wiadomości ze świata Bitcoin Cash, choćby z jednego tygodnia, jest ich zwyczajnie zbyt wiele. Mamy jednak nadzieję, że dowiedzieliście się czegoś nowego z tego wpisu.

Coś przegapiliśmy? Zapraszamy do komentowania i dyskusji poniżej.

https://twitter.com/BitcoinCom/status/1142427258940022786
Komentarze