Jeżeli teraz stoicie, to lepiej usiądźcie | local.bitcoin.com

10 330

Długo oczekiwane local.bitcoin.com jest już dostępne. Od początku czerwca każdy na świecie może bezpiecznie korzystać z usługi w celu wymiany Bitcoin Cash (BCH). Twórcy projektu spodziewają się, że po zawirowaniach związanych z localbitcoins.com ich platforma przejmie stery w tym sektorze. Czy tak się stanie?

Zespół local.bitcoin.com wierzy, że BCH ma wystarczające środki, aby

(…) zapewnić każdemu globalnemu obywatelowi wolność gospodarczą, pomagając uwolnić się od ograniczeń zmanipulowanych gospodarek, z którymi ludzie muszą dzisiaj żyć.

źródło: tutaj

Dokładnie 4 czerwca 2019 roku, na cześć 30 rocznicy protestów na placu Tiananmen, Bitcoin.com zdecydował się uruchomić rynek over-the-counter BCH.

opcje płatności na local.bitcoin.com

Roger Ver jest bardzo zmotywowany

CEO bitcoin.com Roger Ver i reszta zespołu są zmotywowani „pozytywnymi sposobami, w jakie powszechne wykorzystanie Bitcoin Cash uczyni świat lepszym miejscem”.

Uroczyste uruchomienie local.bitcoin.com pamięci protestów na placu Tiananmen miało według twórców „pomóc uczynić Bitcoin Cash dostępnym dla każdego, kto chce nieograniczonego dostępu do narzędzia, które sprzyja wolności gospodarczej”. Roger Ver był zachwycony, śledząc rejestracje i działania na rynku peer-to-peer podczas pre-launchu aż do dnia otwarcia. Ver zaryzykował nawet stwierdzenie:

Local.Bitcoin.com zmieni zasady gry nie tylko w handlu kryptowalutami, ale także w handlu globalnym.

Czym właściwie jest local.bitcoin.com?

Local.Bitcoin.com to usługa non-custodial, która pozwala osobom fizycznym handlować Bitcoin Cashem między sobą. Dzięki systemowi blind escrow w local.bitcoin.com nikt „nie dotyka twoich pieniędzy i technicznie niemożliwe jest, aby platforma wydawała BCH przechowywane w depozycie”.

Escrow sprawia, że ​​obie strony mogą sfinalizować transakcję samodzielnie, w przeciwieństwie do konkurencyjnych usług OTC, w których depozyt jest przechowywany przez osobę trzecią przez krótki okres czasu.

ShadowOfHarbringer uważa local.bitcoin.com za rewolucję

Jeżeli teraz stoicie, to lepiej usiądźcie przed czytaniem, bo poniższe informacje zwalają z nóg – są tak bardzo rewolucyjne.

napisał ShadowOfHarbringer na Polskim Forum Bitcoin jedenaście dni po premierze serwisu local.bitcoin.com.

W dalszych słowach Autor wyjaśnia:

Start serwisu Local.Bitcoin jest to ewenement i kryptowalutowa rewolucja prawie że na miarę powstania Bitcoin Casha.

Shadow wyszczególnia kilka cech, które w jego opinii są kluczowe, aby postrzegać local.bitcoin.com w kategoriach rewolucji. Po pierwsze platforma nie przechowuje żadnych monet, co skutkuje tym, że

nie podlega pod prawa AML/KYC/prania brudnych pieniędzy, ponieważ nie zarządza i nie ryzykuje pieniędzmi użytkowników.

Kluczem do sukcesu platformy ma być nie-kustodialny escrow, który jest oparty o funkcję waluty Bitcoin Cash: [opcode OP_CHECKDATASIG].

Z tego co mi wiadomo, wśród kryptowalut jest to obecnie jedyny istniejący i wykorzystany w działającym serwisie przypadek użycia takiej technologii.

Waluta Bitcoin Cash to jedyna popularna kryptowaluta z opcodem OP_CHECKDATASIG i zatem jedyna popularna kryptowaluta umożliwiająca stworzenie nie-kustodialnego escrow, w którym fundusze nie są trzymane i ryzykowane przez pośrednika

dodał ShadowOfHarbringer.

Co więcej oferuje platforma local.bitcoin.com?

Shadow kontynuuje wyrażanie swojej opinii w następujących słowach:

Serwis umożliwia handel z użyciem dowolnej metody płatności – gotówki, Paypala, przelewu bankowego, PaySafeCard, gotówki w liście, etc

Jedyna wielka alternatywa [działająca na BTC] z dużą płynnością: Serwis LocalBitcoins.com, niedawno zlikwidował możliwość handlu gotówką, więc Local.Bitcoin.com ma potencjał na zastąpienie tamtego serwisu i bycie jedyną popularną metodą na dokonanie łatwej wymiany gotówkowo-kryptowalutowej.


Większość funkcjonalności serwisu działa w oparciu o łańcuch waluty Bitcoin Cash i jego Opcode OP_CHECKDATASIG (
escrow jest realizowany na łańcuchu bloków!) Dlatego, w razie zamknięcia serwisu czy przejęcia domeny przez rządy czy bankierów, jest stosunkowo łatwą sprawą otworzenie nowego, identycznego serwisu. Daje to zwiększoną odporność na cenzurę, regulacje i zapędy totalitarnych państw.


Serwis umożliwia handel tylko kryptowalutą Bitcoin Cash w zamian za waluty FIAT. W tej chwili nie obsługuje innych kryptowalut, przy czym użycie innej kryptowaluty jako głównej jest i tak niemożliwe, ze względu na brak takowej technicznej możliwości wśród innych popularnych kryptowalut.

Garść statystyk

Wzrost w pierwsze trzy dni po premierze platformy:

platforma local bitcoin com

Oferty z Wenezueli – kraju w gospodarczym chaosie, gdzie kryptowaluty zastępują rządową walutę:

4 dni po otwarciu, prym w handlu wiodły kraje takie jak Chiny i Indie, gdzie rządy państw walczą z kryptowalutami. 

Statystyki z 16.06.2019:

local bitcoin com


Statystyki z 17.06 12:10:

Na koniec ciekawostka – smaczek z obozu Bitcoin Cash. 17.06. ogłoszono nowy, zielony rebrand kryptowaluty. Sami zobaczcie:

Jakie są Wasze przemyślenia na temat projektu local.bitcoin.com? Dajcie znać w komentarzach.

Podziękowania dla ShadowOfHarbringer za możliwość udostępnienia materiału z forum.

Źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze