LocalBitcoins zbanował transakcje zakupu i sprzedaży kryptowalut za gotówkę!

LocalBitcoins właśnie zbanował transakcje zakupu i sprzedaży kryptowalut za gotówkę. W odpowiedzi na ten niespodziewany ruch LocalEthereum zredukowało opłaty za trading gotówkowy do 0%.

LocalBitcoins banuje gotówkę

Bez jakiegokolwiek ostrzeżenia czy wcześniejszej zapowiedzi, znany i popularny portal LocalBitcoins usunął wszystkie aktywne oferty kupna-sprzedaży. Wojna z gotówką i z finansową prywatnością trwa w najlepsze?

Społeczność zareagowała praktycznie natychmiast. Od ponad 10 godzin na reddicie toczą się dyskusje odnośnie powodów, dla których LocalBitcoins zdecydował się na taki ruch. Komentatorzy snują również rozważania na temat potencjalnych konsekwencji dla całego rynku w kontekście ekosystemu, który zdaniem niektórych stał się zagrożony. Dyskusję możecie prześledzić m. in tutaj.

 

Szybka i zdecydowana riposta

W odpowiedzi na ruch LocalBitcoins, LocalEthereum obniżyło opłatę transakcyjną cash-in-person do 0%. Od dziś do 1 lipca możecie kupić lub sprzedać ETH za gotówkę za pomocą LocalEthereum za darmo.

Na stronie LocalEthereum znajdujemy następujący komunikat:

Spotkanie face-to-face jest jednym z najstarszych sposobów wymiany kryptowalut na fiat i pozostaje jednym z najbezpieczniejszych. Tak długo, jak postępujesz zgodnie z prostymi wskazówkami, niezwykle rzadko zdarza się coś złego. To dlatego, że gotówka, jak ETH i Bitcoin, jest nieodwracalna.

Ban w Iranie

Wcześniej, 24 maja, traderom z Iranu zakazano korzystania z platformy Localbitcoins.com w kraju. Irańska sekcja strony internetowej wyświetla krótką wiadomość, która mówi, że giełda jest „obecnie niedostępna”. Wiadomość była najprawdopodobniej następstwem znaczącego obrotu  na platformie Localbitcoins.

Jaka jest Wasza opinia na temat działania LocalBitcoins? Podzielcie się spostrzeżeniami w komentarzach.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze