„Najlepszy moment na zakup bitcoina” wg Willy’ego Woo

10 685

Nie ma wątpliwości, że rynek bitcoina charakteryzuje duża zmienność. Młodzi adepci kryptowalutowej sztuki mogą łatwo wpaść w pułapkę strachu przed dynamicznymi ruchami cen nie potrafiąc podjąć decyzji, w którym momencie wejść w rynek. Chociaż nie da się przewidzieć przyszłości, znany i ceniony analityk Willy Woo wskazuje, jak można uzyskać szersze spojrzenie na rynek bitcoina i zobaczyć pewne historyczne prawidłowości.

Willy Woo udostepnił na Twitterze wykres, który według niego wskazuje najlepsze momenty na zakup BTC w perspektywie długoterminowej w oparciu o wskaźnik „ribbon difficulty”.

Korzystając z tego wskaźnika na długoterminowym logarytmicznym wykresie bitcoina, Woo pokazał historyczne, najlepsze momenty na zysk z bitcoina w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Najlepszy czas na zakup bitcoina?

Według analizy Willy’ego Woo, idealnym momentem na gromadzenie bitcoinów jest ten, w którym „difficulty ribbon” (wstęga trudności) „kompresuje się” (staje się bardzo cienka) lub zmienia swą wartość na ujemną (gdy silna, ciemna linia przecina pozostałe linie wskaźnika od góry):

Przypomnijmy, że kiedy „na rynku lała się krew”, wiele funduszy hedgingowych skupowało bitcoiny. To tylko potwierdza wydźwięk starego, giełdowego porzekadła.

Czym jest „wstęga trudności”?

Wskaźnik przedstawia średnią aktywność wydobycia, pozwalając wizualizować zmianę trudności wydobycia bitcoinów. Pokazuje również, jak wydobywanie bitcoinów wpływa na cenę BTC. Jak wyjaśnia Willy Woo:

„W miarę wydobywania nowych monet górnicy sprzedają część swoich wydobytych monet, aby pokryć koszty produkcji. To powoduje presję ze strony niedźwiedzi. Najsłabsi górnicy sprzedają więcej swoich monet, aby zachować sprawność operacyjną. Kiedy staje się ona zachwiana kapitulują, zmniejsza się moc mieszania i trudność sieci (kompresja wstążki), pozostawiając tylko silnych, którzy sprzedają mniej, pozostawiając więcej miejsca na bardziej zwyżkowe zachowanie ceny ”.

Woo zwraca również uwagę na historyczny wpływ halvingów na kurs BTC.

Co myślicie na ten temat? Zachęcam do dyskusji.

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze