Miningowe chipy od Samsunga | Strategiczne partnerstwo z MicroBT

Gigant technologiczny Samsung ujawnił, że projektuje i produkuje chipy do wydobywania bitcoinów. Czy miningowe chipy od Samsunga to rzeczywiście taka wielka nowość?

Na konferencji MicroBT M20 w Chengdu w Chinach, w maju tego roku – Charles Song, dyrektor generalny Samsung Foundries China ujawnił, że firma projektowała i produkowała chipy 3nm i 5nm do wydobywania bitcoinów.

Zaangażowanie Samsunga w wydobycie bitcoinów

Według wewnętrznych dokumentów firmy, Samsung produkuje te chipy od pierwszego kwartału 2018 r. Firma ogłosiła na konferencji strategiczne partnerstwo z MicroBT, trzecim co do wielkości projektantem ASIC Bitcoin za Bitmain i Canaan.

Pomimo słabszej pozycji względem dwóch dominujących firm, MicroBT ma szansę produkować chipy o dużej wydajności energetycznej układów scalonych.

Wiadomości nie powinny dziwić. Samsung jest drugą co do wielkości firmą produkującą półprzewodniki na świecie pod względem przychodów, zaraz za Intelem. Nisza dla sprzętu górniczego stale rośnie w związku ze stale rosnącą kapitalizacją kryptowalut proof-of-work. Koszt ich zabezpieczenia poprzez nagrody blokowe i opłaty – rośnie.

Samsung wyprodukował chipy w najnowszej linii urządzeń MicroBT – M20S WhatsMiner, która może pochwalić się 68 Terahashami na sekundę (Th/s) z wydajnością 48W do Terahash.

Dla porównania, standardowy układ ASIC Bitmain Antminer S9 osiąga 13,5 Th/s przy wydajności energetycznej 98 W/Th. M20S jest pięć razy mocniejszy i zużywa o połowę mniej energii przy porównywalnej cenie detalicznej 2,450$ wyrażonej w chińskim juanie.

Samsung kłania się blockchain

W lutym Samsung ogłosił, że jego nowy smartfon Galaxy S10 będzie zawierał obsługę przechowywania kluczy prywatnych kryptowalut. Szczególnymi względami w tym zakresie firma obdarzyła Ethereum oraz tokeny ERC20.

W ubiegłym roku Samsung SDS, spółka zależna giganta technologicznego ogłosiła również, że rozważa zastosowanie blockchain jako część swojego łańcucha dostaw. Niedawno firma ujawniła, że ​​opracowuje własny blockchain oparty na Ethereum, który prawdopodobnie doprowadzi do wprowadzenia tokena – Samsung Coin – w 2020 roku.

Co sądzicie na temat rozwoju Samsunga w dziedzinie miningu? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze