Miliard użytkowników kryptowalut w ciągu pięciu lat

3 757

COO giełdy Coinbase Emilie Choi uważa, że w ciągu najbliższych pięciu lat liczba użytkowników kryptowalut może się zbliżyć do miliarda.

Choi wskazuje jednak na konieczność wprowadzenia przejrzystych i zrozumiałych regulacji, bez których branża nie będzie mogła się rozwijać.

Ile osób używa kryptowalut?

Według różnych źródeł liczba osób na świecie, które używają obecnie kryptowalut, wynosi od 0,5 do 2%, co pokazuje, że wciąż jest to nowość, która najlepsze czasy ma dopiero przed sobą.

COO Coinbase podczas przemówienia, które miało miejsce w ramach Bloomberg Financial Innovation Summit, powiedziała, że obecnie kryptowalut używa 12% Amerykanów. Jeżeli natomiast chodzi o cały świat, to można przyjąć, że jest około 200 milionów użytkowników.

Co ciekawe Cambridge Centre for Alternative Finance w ubiegłym roku opublikował swoje statystyki, według których z kryptowalut korzystało wówczas około 100 milionów osób. Jeżeli więc dane podane przez Emilie Choi są prawidłowe, to w ciągu zaledwie jednego roku ilość użytkowników kryptowalut wzrosła o 100%.

Bitcoin jak internet (albo nawet lepiej)

Podobnie jak popularny analityk (Willy Woo: „Bitcoin rośnie szybciej niż Internet”) COO Coinbase również porównała branżę kryptowalut do początków internetu: uderzyliśmy w główny nurt adopcji. Dodała również, że obecnie kryptowaluty są na tym samym etapie adopcji, co w przeszłości internet.

„If you look and track the adoption of the internet, we’re actually on pace or accelerating what the early internet was on the crypto front”.

Choi podkreśliła jednak, że kluczowe dla rozwoju ekosystemu będą uczciwe zasady, przejrzystość oraz większa jasność.

„(…) but for the crypto ecosystem to thrive, we need to have fair rules, we need to have transparency and we need to have more clarity”.

Coinbase wykorzystuje okazje

Emilie Choi przypomniała, że w przeszłości giełda Coinbase świetnie radziła sobie w okresie spadków na rynkach i paniki wśród inwestorów. Przy okazji poinformowała o możliwości przejęcia przez giełdę kolejnych firm.

„We tend to double down during those times when everyone else is fearful”.

Komentarze