Michael Saylor mówi co stanie się z Bitcoinem za 8 lat

Były CEO MicroStrategy wieszczy co stanie się z Bitcoinem
52 673

Ciekawi co stanie się z Bitcoinem w przeciągu najbliższych 8 lat? Z odpowiedzią przychodzi szef MicroStrategy

Współzałożyciel MicroStrategy i jego były CEO, Michael Saylor prognozuje sytuację z Bitcoinem w przeciągu najbliższych ośmiu lat. Mówi gdzie widzi króla kryptowalut i co czeka w przyszłości cały rynek. Prezes wykonawczy amerykańskiej firmy zajmującej się „wywiadem gospodarczym” i usługami mobilnymi, podzielił się tym, co jego zdaniem musi stać się z Bitcoinem w przeciągu kolejnych 8 lat, by ten wszedł w „wielką grę”. W niedawnym wywiadzie z Corym Klippstenem, Saylor zauważył, iż widzi, że BTC stanie się globalnym magazynem wartości już do 2031 roku. Oznacza to przyjęcie przez miliardera perspektywy typu Store of Value.

Adopcja wielkich instytucji

Rosnące zainteresowanie Bitcoinem, lecz również innymi ekosystemami, wykazują giganci rynków tradcyjnych, tacy jak choćby BlackRock, Visa czy Starbucks. Według Saylora, adopcja instytucjonalna jest jednym z pierwszych czynników wpływających na globalny status zasobów cyfrowych w nadchodzących latach. Miłośnik Bitcoina uważa, że wspomniana adopcja jest możliwa dzięki pozytywnym wypowiedziom CFTC, SEC i decyzjom tradycyjnych instytucji finansowych. Były dyrektor generalny wspomniał także o firmach jak BR czy Fidelity, które w ostatnim czasie zaczynają przyjmować Bitcoina ze względu na jego potencjał, pomimo wcześniejszego dystansowania się od aktywów.

W wolnej chwili zobacz też: Kolejne problemy Huobi! Giełda zrywa stosunki z oddziałem w Korei

Rozwój sieci Lightning

Jeden z założycieli MicroStrategy wymienił również gwałtowny rozwój Lightning Network jako kolejny czynnik, który sprawi, że aktywa cyfrowe staną się globalnym magazynem wartości. Przypomnijmy, Lightning Network to rozwiązanie warstwy 2 zbudowane na protokole Bitcoin, w celu tego aby transakcje były szybsze i tańsze. Firma założona przez Michaela Saylora planuje ponadto rozwijać aplikacje zasilane przez wspomnianą sieć. Te z kolei mogłyby dotrzeć do milionów użytkowników. Widzimy więc, że dyrektor wykonawczy realnie wprowadza w życie to o czym mówi. Poniżej przytaczam jedną z jego wypowiedzi, w której tłumaczy dlaczego apki takie jak Lightning Wallets, staną się przyczyną ogromnego popytu na cyfrowe aktywa:

Opisuję to tak, jak w 1991 roku, gdy mieliście protokół TCP IP, a my mieliśmy internet, ale niewielu ludzi z niego korzystało. W 1994 roku miałeś przeglądarkę Netscape, i była to „zabójcza aplikacja” dla całego Internetu, i wkrótce 100 milionów ludzi pobrało tę przeglądarkę i „wybuchło”

źródło: cryptopotato

Sprzyjająca sytuacja makroekonomiczna

Miliarder w swoim wywiadzie zauważył również, że działania makroekonomiczne, takie jak podwyżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej USA, są głównymi czynnikami, które pomogą społeczeństwu zainteresować się Bitcoinem, i osiągnąć mu status globalnego magazynu wartości. Aby oswoić wysoką inflację, Fed podniósł stopę funduszy federalnych aż siedem razy w 2022 roku, a oczekuje się, że w tym roku nastąpi kolejnych kilka podwyżek. Saylor stwierdził, że w przeciągu kolejnych kilku lat inflacja wzrośnie, gdy Fed w końcu zmniejszy podwyżki stóp procentowych, co będzie motorem marketingowym dla wiodącej kryptowaluty. Według prezesa wykonawczego MicroStrategy, połączenie wszystkich wymienionych czynników „odbije się na nowej rzeczywistości”. A wy jak myślicie, czy za Bitcoinem stoją solidne fundamenty, i czy ma on szansę stać się globalnym magazynem wartości? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Koniecznie sprawdź także

Komentarze