Mężczyzna opuścił bank z kopertą cudzych pieniędzy | Z bitcoinem to nie przejdzie

W Memphis (Tennessee) próbują wyśledzić mężczyznę, który podniósł kopertę pełną gotówki, która spadła na ziemię po transakcji, po czym opuścił wraz z nią budynek banku. Incydent zdaje się podkreślać kluczową wygodę transakcji cyfrowych bitcoinem i innymi kryptowalutami, które są przeprowadzane na blockchainach i nie wymagają fizycznego przemieszczania rachunków ani monet.

Według raportu WREG-TV kradzież miała miejsce w Southern Federal Credit Union, gdzie klientka dokonała wypłaty 4000 $ i zdążyła częściowo włożyć kopertę z gotówką do torebki. Ta niestety wypadła na podłogę, gdy kobieta po zakończeniu transakcji ruszyła dziarsko w stronę drzwi wyjściowych z placówki. Inny klient, który w tym samym czasie wchodził do banku – podniósł kopertę a nastepnie opuścił z nią bank nie dokonując żadnej transakcji ani nie informując nikogo o „znalezisku”.

Gotówkowe i bezgotówkowe

Podczas gdy w krajach takich jak Szwecja, liczba transakcji bezgotówkowych rośnie, 70% Amerykanów deklaruje stałe używanie gotówki. Badania przeprowadzone przez giganta płatności Square i Harvard Business Review pokazują, że ewentualne przejście do płatności bezgotówkowych w USA będzie napędzane zachętami biznesowymi, które obejmują i obsługują wiele rodzajów transakcji cyfrowych.

Ja pisze Shelle Santana, adiunkt administracji biznesowej w dziale marketingu w Harvard Business School:

„Przewiduję, że punkt zwrotny nadejdzie, gdy młodsze pokolenia zorientowane na technologię wprowadzą w przyszłości własne nawyki płatności cyfrowych w swoich firmach. To, w połączeniu ze skoordynowanymi wysiłkami na rzecz budowy mostów między podziałami bankowymi i cyfrowymi, umożliwi dużą zmianę w kierunku płatności bezgotówkowych. ”

Tymczasem utracona gotówka zdaje się stanowić część kosztów związanych z prowadzeniem interesów z udziałem walut tradycyjnych.

Sekretarz stanu USA Steven Mnuchin spekulował ostatnio, że większość z 1,5 biliona dolarów w brakujących stu dolarowych banknotach znajduje się w bankach. Eksperci odparli jego argument sugerując, że brakujące banknoty znajdują się zupełnie gdzie indziej…

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Komentarze