MetaMask na iOS integruje się z Apple Pay

Mobilna wersja najpopularniejszego portfela Ethereum wprowadza integrację z Apple Pay. Dzięki temu użytkownicy iPhone’ów będą mogli łatwiej kupować kryptowaluty.

Nowa funkcjonalność dostępna jest dla osób, które zaktualizują aplikację do najnowszej wersji oznaczonej jako 4.3.1.

Apple Pay i Wyre

Chociaż płatności Apple wciąż nie obsługują kryptowalut, to w przypadku kupowania ich przez portfel MetaMask skorzystano z pośrednika Wyre.

Dzięki temu każdy, kto ma w Apple Pay podpięte karty Visa lub Mastercard może skorzystać z mobilnej wersji portfela MetaMask i łatwo zakupić krypto. Eliminuje to konieczność zasilania portfela kryptowalutami w celu dokonania wymiany ich na inne aktywa cyfrowe. Trzeba jednak pamiętać o dziennym limicie, który ustalono na 400 dolarów.

O ile w przypadku osób, które aktywnie handlują kryptowalutami, tego typu ograniczenie może stanowić duże utrudnienie, to uproszczony zakup bezpośrednio z iPhone’a z pewnością ułatwi nowym użytkownikom zakupienie pierwszych kryptowalut. W przeciwieństwie do wielu popularnych aplikacji, które już od dawna pozwalały kupować kryptowaluty z wykorzystaniem kart, portfel MetaMask zapewnia użytkownikom pełną kontrolę nad ich środkami.

Obowiązkowe KYC dla osób, które chcą płacić za kryptowaluty przez Apple Pay

Zanim jednak użytkownik iPhone’a będzie mógł zakupić kryptowaluty bezpośrednio ze swojego telefonu, będzie musiał przejść przez KYC (zobacz również: Czy użytkownikom giełd przeszkadza KYC?). Dodatkowo trzeba pamiętać o opłatach za gaz, które jednak nie trafiają do twórców portfela MetaMask (firma pobiera prowizję w wysokości 0,875%).

Czy warto kupować kryptowaluty przez MetaMask?

Jeżeli komuś zależy na zachowaniu anonimowości lub niskich prowizjach, korzystanie z nowej funkcjonalności wprowadzonej przez MetaMask raczej nie będzie najlepszym pomysłem. Z drugiej strony warto pamiętać o osobach, które chcą po prostu rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami i zależy im przede wszystkim na prostych rozwiązaniach. W tym przypadku można rozważyć wspomniane zakupy, szczególnie że MetaMask pomimo drobnych problemów wciąż uważany jest za bardzo bezpieczny portfel (należy jednak zwrócić uwagę na niedawne problemy użytkowników portfela MetaMask).

Co sądzisz o nowej funkcjonalności wprowadzonej do najpopularniejszego portfela Ethereum?

Może Cię zainteresować:

Komentarze