MetaMask Institutional zapowiada integrację z BitGo, Cactus Custody i Qredo

MetaMask zapowiedział rozszerzenie oferty dla inwestorów instytucjonalnych korzystających ze specjalnej wersji popularnego portfela kryptowalut.

Chodzi o partnerstwo MetaMask Institutional z trzema firmami: BitGo, Cactus Custody i Qredo, co pozwoli inwestorom korzystać z możliwości zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Co to jest MetaMask Institutional?

Usługa MetaMask Institutional została wprowadzona w maju tego roku, jednak na razie dostępna jest jedynie dla niewielkiej liczby inwestorów. Pytania zawarte w ankiecie, którą należy wypełnić, aby zapisać się na listę oczekujących, potwierdzają, że jest to rozwiązanie dla klientów instytucjonalnych. Dostęp do MetaMask Institutional będą mogły uzyskać między innymi fundusze kryptowalutowe i hedgingowe oraz banki.

Czym się różni MetaMask Institutional od standardowej wersji portfela?

Według przedstawiciela firmy MetaMask Institutional ma oferować taką samą funkcjonalność jak zwykły portfel MetaMask:

„MetaMask Institutional provides the same functionality and features as MetaMask — i.e. Connectivity to the Decentralized Finance (DeFi) ecosystem spanning 10s of thousands of venues for trading, staking, lending, and borrowing across all EVM-compatible (Ethereum Virtual Machine) chains”.

Różnice wystąpią jednak w sposobie przechowywania kluczy prywatnych. O ile popularna wersja portfela przechowuje kluczowe w rozszerzeniu do przeglądarki (warto jednak pamiętać, że użytkownik może połączyć MetaMask ze swoim portfelem sprzętowym), to w przypadku MetaMask Institutional stosowana jest autorska technologia, dzięki której klienci instytucjonalni mają możliwość korzystania z kwalifikowanego powiernika (qualified custodians). Do tego dochodzą inne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo transakcji, czego przykładem jest wbudowana funkcja „poznaj swoją transakcję” (Know Your Transaction) pozwalająca analizować pule DeFi.

Ilość użytkowników portfela MetaMask stale rośnie

W sierpniu tego roku liczba aktywnych użytkowników portfela MetaMask przekroczyła 10 milionów. Wprowadzenie i spopularyzowanie dedykowanego rozwiązania dla klientów instytucjonalnych z pewnością przyciągnie wielu nowych użytkowników.

Co z airdropem MetaMask?

Przypominamy również, że według niepotwierdzonych informacji, które od dłuższego czasu pojawiają się na różnych forach i grupach związanych z kryptowalutami, istnieje szansa na airdrop MetaMask. Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w artykule: Potencjalny airdrop MetaMask – co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie tokenów?

Komentarze