Meta wprowadzi NFT na Facebooku i Instagramie

Chociaż wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie NFT zostaną dodane na Facebooku i Instagramie, to już na dniach rozpoczną się wewnętrzne testy. W dodatku informacja o wprowadzeniu niewymienialnych tokenów została oficjalnie potwierdzona przez CEO Meta Marka Zuckerberga.

Początkowo dzięki nowej funkcjonalności kolekcjonerzy cyfrowej sztuki będą mogli pochwalić się posiadanymi NFT na swoich profilach, ale z czasem mogą pojawić się dodatkowe opcje.

Testy NFT w serwisach należących do Meta

W tym tygodniu mają się rozpocząć wewnętrzne testy. Oprócz wprowadzenia NFT na Instagramie i Facebooku inżynierowie chcą również wprowadzić rzeczywistość rozszerzoną do Instagram Stories.

Na facebookowym profilu Marka Zuckerberga pojawił się następujący wpis:

Miło było porozmawiać z Tomem Bilyeu o NFT, web3 i metaverse. W tym tygodniu rozpoczynamy testowanie cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich na Instagramie, dzięki czemu twórcy i kolekcjonerzy będą mogli wyświetlać swoje NFT na swoich profilach. Podobna funkcjonalność pojawi się wkrótce na Facebooku, wraz z NFT w rzeczywistości rozszerzonej na Instagram Stories za pośrednictwem Spark AR, dzięki czemu będzie można umieszczać cyfrową sztukę w prawdziwych przestrzeniach.

„Enjoyed talking to Tom Bilyeu about NFTs, web3 and the metaverse. This week we’re starting to test digital collectibles on Instagram so creators and collectors can display their NFTs on their profile. Similar functionality is coming to Facebook soon, along with augmented reality NFTs on Instagram Stories via Spark AR so you can place digital art into physical spaces”.

Co do tego, że Mark Zuckerberg mocno wierzy w web3 i metaverse nikt nie ma wątpliwości, odkąd pod koniec ubiegłego roku ogłoszono, że Facebook zmienia nazwę na Meta.

Przy okazji warto przypomnieć, że Meta jest właścicielem marki Oculus. Te autonomiczne gogle VR zdaniem wielu osób oferują najlepszy stosunek ceny do jakości. Obecnie prowadzone są prace nad nową wersją sprzętu, która ma zaoferować użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia.

Co sądzisz o wprowadzeniu NFT na Instagram i Facebooka? Czy dzięki tej funkcji więcej osób zacznie interesować się niewymienialnymi tokenami?

Może Cię zainteresować:

Komentarze