Mastercard wzmocni adopcję kryptowalut w Indonezji

5 639

Mastercard zawiązuje współpracę z indonezyjską firmą kryptograficzną w celu zwiększenia integracji finansowej

Navin Jain, dyrektor Mastercard Indonesia, powiedział, że Mastercard będzie wspierać wysiłki Fasset na rzecz integracji finansowej w kraju.

Firma usług finansowych Mastercard nawiązała współpracę z dostawcą bram kryptograficznych Fasset, aby wspólnie opracowywać rozwiązania cyfrowe, które mogą napędzać adopcję w Indonezji. Współpraca ma na celu rozszerzenie integracji finansowej w kraju i rozszerzenie możliwości lokalnej gospodarki.

W komunikacie Navin Jain, dyrektor krajowy Mastercard Indonesia, powiedział, że współpraca będzie wspierać wysiłki Fasset na rzecz integracji finansowej w kraju. Według Jaina, partnerstwo pomoże mieszkańcom w uzyskaniu większego dostępu do technologii cyfrowych.

Hendra Suryakusuma, dyrektor Fasset, powiedziała, że w Indonezji żyje 92 miliony osób, które nie posiadają rachunku bankowego. Według Suryakusumy lukę tę wypełnią Fasset i Mastercard, aby zapewnić lepszy dostęp do cyfrowych usług finansowych.

Suryakusuma wyjaśnił, że:

„Nasze partnerstwo ma na celu obniżenie barier w finansach cyfrowych i zwiększenie możliwości czerpania korzyści z korzystania z pojawiających się usług finansowych”.

Oprócz tego dyrektor wykonawczy uważa również, że przyjęcie kryptowalut w krajach takich jak Indonezja będzie miało również znaczący wpływ na szerszy ekosystem kryptograficzny. Podkreślił, że będzie to punkt odniesienia dla innych krajów do dążenia do postępu i zmiany tempa wzrostu gospodarczego.

„Konsekwencje dla branży to większa legitymizacja aktywów kryptograficznych, ich przypadków użycia i obszarów zastosowań” – wyjaśnił dalej.

W czerwcu Mastercard rozszerzył swoją sieć o rynki tokenów niewymiennych (NFT). Firma zajmująca się przetwarzaniem płatności nawiązała współpracę z rynkami NFT, aby umożliwić posiadaczom kart kupowanie NFT bezpośrednio za pomocą swoich kart, eliminując potrzebę kupowania kryptowalut przed dokonaniem zakupów NFT.

W maju Michael Miebach, dyrektor generalny Mastercard, odważnie przewidział, że platforma transakcji transgranicznych SWIFT może przestać istnieć za 5 lat, podczas panelu poświęconego walutom cyfrowym banku centralnego (CBDC). Jednak po panelu rzecznik Mastercard wyjaśnił, że nie jest to pytanie „tak” lub „nie”, ale raczej wzmocnienie wcześniejszych oświadczeń SWIFT, że jego działalność w końcu będzie ewoluować.

Może Cię zainteresować:

Komentarze