Mastercard & Polygon chcą wziąć szturmem rynek muzyczny  

1 970

Mastercard, Polygon i muzyka – co mają wspólnego ?

Muzyka jest bardzo ważną i popularną formą rozrywki, która cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Dlatego też wiele dużych firm chce mieć udział w branży muzycznej, ponieważ jest to dla nich dobry sposób na osiągnięcie zysków. Mastercard łączy siły z firmą Polygon, aby postawić na rozwój muzyki i świata web3. Program ma pomoc wschodzącym artystą zakładać i zarządzać swoimi markami z pomocą blockchain.

Mastercard & Polygon

To nie pierwsze partnerstwo Mastercard w świecie web3. Firma okazuje duże chęci współpracy w branżach blockchain. Pomoc w budowie kariery w branży muzycznej za pomocą web3 to innowacyjny sposób na przyciągnięcie klientów z dwóch branż – muzycznej i kryptograficznej. Dodatkowo firmy stawiają no edukacje i rozwój. Gigant kart płatniczych wprowadza również kolekcję NFT „Mastercard Music Pass”, która ma na celu zapewnienie unikalnych zasobów Hodlerom.

Dlaczego branża muzyczna ?

Muzyka to rodzaj sztuki, który polega na tworzeniu i interpretowaniu dźwięków przy pomocy różnego rodzaju instrumentów oraz głosu. Jest ona obecna w wielu kulturach na całym świecie i ma różne funkcje, w tym religijną, ceremonialną, rozrywkową i terapeutyczną.

Muzyka ma również silny wpływ na ludzi, ponieważ może wywoływać różne emocje i stany psychiczne. Może być relaksująca i uspokajająca, ale także pobudzająca i motywująca. Może też być używana jako narzędzie do przekazywania emocji i przeżyć. Wiele osób słucha muzyki, aby złagodzić stres i napięcie, zrelaksować się lub poprawić nastrój. Muzyka może też być używana jako forma terapii, ponieważ może pomóc w leczeniu różnych problemów emocjonalnych i psychicznych.

Co tworzą firmy ?

Mastercard

Mastercard większości ludzi nie trzeba przedstawiać. Mastercard to międzynarodowa firma zajmująca się usługami finansowymi, a głównie oferująca karty płatnicze, które mogą być używane do dokonywania płatności i wypłat gotówki w bankomatach na całym świecie. Firma ta jest jednym z głównych graczy na rynku kart płatniczych i jej karty są akceptowane w ponad 210 krajach.

Polygon

Polygon w świecie web3 jest znany, ale warto wytłumaczyć czym, firma się zajmuje. Polygon (dawniej znany jako Matic Network) to Oparty na Ethereum protokół do skalowania i zabezpieczania sieci blockchain zgodnych z Ethereum. Projekt został zaprojektowany z myślą o rozwiązaniu problemów skalowalności i szybkości, z jakimi boryka się Ethereum, dzięki zastosowaniu technologii sieci warstw 2 i Proof-of-Stake (PoS). Projekt ma na celu stworzenie szybkiej i niezawodnej sieci, która będzie w stanie obsługiwać duże obciążenie transakcji i umożliwić szybkie rozwijanie aplikacji decentralizowanych (dApps). Polygon umożliwia również tworzenie kanałów transakcyjnych, co znacząco zwiększa szybkość przetwarzania transakcji.

Polygon jest również zaprojektowany tak, aby umożliwić łatwe integrowanie go z innymi sieciami blockchain, co pozwala na tworzenie hybrydowych sieci z wieloma warstwami i zapewnia elastyczność i niezależność. Projekt ma również duże wsparcie ze strony dużych firm, takich jak Coinbase, Binance i Aave, co dodaje mu dodatkowej wiarygodności i ugruntowanej pozycji na rynku.

Ogólnie rzecz biorąc, Polygon to ambitny projekt, który ma na celu zapewnienie skalowalności i szybkości sieciom Ethereum poprzez zastosowanie technologii sieci warstw 2 i PoS. Jego elastyczność i możliwość integracji z innymi sieciami blockchain czynią go atrakcyjnym rozwiązaniem dla twórców aplikacji decentralizowanych i innych użytkowników szukających szybkiej i niezawodnej sieci.

Komentarze