LUNA wciąż spada i ciągnie rynek w dół

13 167

Terra (LUNA) kontynuuje spektakularny spadek i pociąga za sobą nie tylko UST, ale również cały rynek krypto. Już ostatnie dni były stresujące dla hodlerów LUNA, ale to, co wydarzyło się w ciągu ostatnich 24 godzin, rozwiało nadzieję na ugaszenie pożaru.

W ciągu dobry kurs kryptowaluty Terra stracił 85,5%, a algorytmiczny stablecoin, który w założeniu powinien kosztować 1 USD wyceniany jest obecnie na… 0,34 dolara. Oznacza to ponad 61% spadek w ciągu 24 godzin.

LUNA rozwala system

Dla osób, które na bieżąco śledzą wiadomości ze świata krypto, nie jest tajemnicą, że Luna zaliczyła glebę. Najpierw pojawiły się drobne problemy z utrzymaniem pegu przez TerraUSD (UST), natomiast później nastąpiła coraz większa panika na rynku, a w tle podejrzenie sprzedaży BTC przez Fundację Luna.

Niewielkie różnice kursu UST względem USD nie musiały od razu zwiastować katastrofy, szczególnie że na początku kwietnia doszło do podobnej sytuacji. To właśnie wtedy odnotowano problemy użytkowników protokołu Vires na Waves, a wartość USDN spadła do 0,76 USD. Później jednak sytuacja się w miarę ustabilizowała.

Źródło: CoinGecko

Ponad 96% spadek ceny w ciągu kilku tygodni

W przypadku LUNA i UST problem jest jednak poważniejszy, szczególnie jeżeli zwróci się uwagę na ATH Terra z 5 kwietnia 2022 r. Wystarczyło zaledwie 5 tygodni, aby cena spadła o ponad 96%. Jeżeli projekt przetrwa, to spadek z 119,18 USD na 5,23 USD lub nawet niżej, szczególnie że na razie nic nie wskazuje na to, aby coś mogło powstrzymać dalszy zjazd, z pewnością odstraszy nawet największych zwolenników projektu.

Źródło: CoinGecko

Do Kwon na temat obecnej sytuacji

Ostatni komentarz założyciela Terra (LUNA) do obecnej sytuacji pochodzi sprzed 9 godzin: Coraz bliżej… pozostańcie silni, lunatycy.

„Getting close … stay strong, lunatics”.

Wcześniej natomiast zapowiedział bliskie ogłoszenie planu naprawczego dla UST, ale na razie nie ma żadnych konkretów.

„Close to announcing a recovery plan for $UST. Hang tight”.

W internecie pojawiły się plotki na temat tego, że największa giełda kryptowalut Binance zamierza wycofać z oferty LUNA i UST, ale nic takiego nie zostało oficjalnie potwierdzone. W razie czego warto jednak pamiętać, że Terra notowana jest również na innych giełdach (między innymi FTX i OKX).

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze