Litecoin | 100$, halving i tajemnicza transakcja

Cena piątej, co do wielkości kryptowaluty według wyceny rynkowej wzrosła, na moment pisania tego artykułu, do poziomu 101,84$. Impuls wzrostowy pojawił się po wzrostowej korekcie rynkowej, w której wszystkie wiodące aktywa cyfrowe odnotowały imponujące wzrosty w ciągu dnia. Niemniej jednak zyski z sesji odnotowane na rynku Litecoin były wyższe niż na rynku innych aktywów. Jeszcze wczoraj kurs wymiany LTC na USD przekroczył 13,5 procent, podczas gdy zyski z bitcoin były bliskie 4,84 procent.

litecoin cena

Halving coraz bliżej

W sieci pojawiają się głosy, że rynek Litecoina dostosowuje swój sentyment do nadchodzącego halvingu zaplanowanego na 6 sierpnia, w efekcie którego nagroda za wydobycie ma spaść o połowę z 25 LTC do 12,5 LTC. Zdaniem osób zaangażowanych w intraday’owy trading Litecoinem, okoliczności związane z podziałem nagrody są historycznie prozwyżkowe, ponieważ ograniczają podaż danego składnika aktywów o 50 procent. Wraz ze spadkiem inflacji cena aktywów zaczyna wówczas rosnąć w wyniku rosnącego popytu.

Tajemnicza transakcja

Użytkownik Litecoin wysłał niedawno transakcję, która zawierała przypisaną do niej opłatę (fee) w wysokości ponad 200 LTC (około 20 500$) Tak wysoka opłata dotyczyła transakcji, w której nadawca przesuwał zaledwie 8,88 LTC (około 910$).

Transakcja miała miejsce w bloku 1636831. Jej wystąpienie stało się prawdopodobnie przyczynkiem do tego, że średnia opłata transakcyjna na Litecoin wzrosła z około 0,05 $ do 0,70$. Wspomniany użytkownik Litecoin wysłał niewiele ponad 8,88 LTC w transakcji, która obejmowała tak wysoką opłatę. Wydaje się, że transakcja została dokonana, gdy ktoś konsolidował swoje środki

Adres, który wysłał transakcję, był po raz pierwszy widziany w zeszłym roku i od tego czasu dokonano z niego ponad 2500 transakcji. Obecnie ma saldo ponad 322,6 LTC. Duża równowaga i częstotliwość transakcji sugeruje, że należy on do biznesu związanego z kryptowalutami, a nie do pojedynczej jednostki.

W mediach społecznościowych użytkownicy spekulowali na temat dużej opłaty transakcyjnej. Podczas gdy niektórzy uważają, że do takiej sytuacji mogła doprowadzić zwyczajna ludzka pomyłka, inni wskazywali na alternatywne teorie. Jeden użytkownik twierdził, że ma to związek z procederem prania brudnych pieniędzy.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy mogliśmy obserwować ogromne opłaty transakcyjne związane z pozornie normalnymi transakcjami w przestrzeni kryptograficznej. Wcześniej w tym roku Ethereum mining pool postanowiło zamrozić tajemniczą nagrodę blokową w wysokości 300 000 $, aby później skontaktować się z użytkownikiem, który ujawnił, że przypadkowo wysłał transakcję z dużą opłatą.

Po uzyskaniu pewności, że osoba, która skontaktowała się z grupą, była osobą odpowiedzialną za transakcję, a Sparkpool postanowił przydzielić połowę opłaty w wysokości 330 000$ na użytkownika, który ją wysłał, zamiast utrzymywać ją w całości dla siebie.

https://twitter.com/sparkpool_eth/status/1104993353811156992

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat aktualnej sytuacji rynkowej Litecoina? Czy wzrosty mają coś wspólnego z nadchodzącym halvingiem? Zapraszam do komentowania

Komentarze