Ledger Live wprowadzi pełne wsparcie dla Cardano

Program Ledger Live, który ułatwia korzystanie z popularnego portfela sprzętowego, zaoferuje pełne wsparcie dla Cardano. Dodatkowo już teraz udostępniono nową wersję aplikacji Cardano (4.0.0), która obsługuje smart kontrakty na sieci stworzonej przez Charlesa Hoskinsona.

Efekty pracy programistów publicznie pochwalił Hoskinson.

Zaktualizowana aplikacja Cardano w Ledger Live

Informacja o uaktualnionej aplikacja Cardano pojawiła się wczoraj na oficjalnym koncie Ledger Support (@Ledger_Support): uwaga użytkownicy Cardano! Aplikacja Cardano v.4.0.0 jest już dostępna do pobrania w Ledger Live. Aplikacja jest kompatybilna z inteligentnymi kontraktami. DeFi na Cardano + Ledger = udana współpraca.

„📢Attention #Cardano #ADA users!

v.4.0.0 of the Cardano app is now available to download in Ledger Live

The app is compatible with smart contracts 🧠

Cardano DeFi + Ledger = 🤝

Onwards!”

Sieć Cardano zyskała możliwość obsługiwania smart kontraktów wraz z hard forkiem Alonzo, który został przeprowadzony 12 września 2021 r. Wielu inwestorów wiązało z tym wydarzeniem duże nadzieje i wierzyło, że aktualizacja wpłynie na kurs ADA. Najwięksi zwolennicy Cardano uważali, że dzięki obsłudze smart kontraktów sieć może w końcu zagrozić pozycji Ethereum (zobacz również: Alonzo | Czy smart kontrakty na Cardano to rzeczywiście taki game changer?)

Na razie jednak osoby korzystające z aplikacji na Cardano bardzo często narzekają na wolne działanie. W chwili pisania artykułu kurs ADA wynosi 0,83 USD.

Plany firmy Ledger wobec Cardano

Na zaktualizowaniu aplikacji portfela się nie skończy, bo firma ma w planach wprowadzenie pełnego wsparcia dla Cardano w aplikacji Ledger Live. Producent portfeli poinformował o tym w odpowiedzi na wiadomość jednego z użytkowników, który wyraził zadowolenie z nowej aktualizacji. Firma zapowiedziała, że prowadzone są prace nad dodaniem Cardano do Ledger Live.

„(…) and yes, Ledger Live support for Cardano is in the works!”

Niezależnie od tego, czy chodzi o Cardano (ADA), Bitcoina (BTC), czy o inne kryptowaluty, przechowywanie ich na portfelach typu Ledger / Trezor pozwala wyeliminować ryzyko upadku giełdy kryptowalut, przez co inwestor mógłby na zawsze stracić dostęp do swoich środków.

Może Cię zainteresować:

Komentarze