Kurs Bitcoina buduje pierwszą od marca byczą świecę tygodniową

Kurs Bitcoina buduje pierwszą od marca byczą tygodniową świecę pomimo nowego szczytu na DXY

Dolar amerykański ponownie się wybija, zwiększając obawy co do autentyczności wzrostu Bitcoina do poziomu 22 400 USD.

Bitcoin (BTC) jest na dobrej drodze do największych tygodniowych zysków od marca, ale nie wszyscy są przekonani, że dobre czasy będą trwały długo.

Nastroje kryptograficzne najwyższe od początku maja

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują, że w momencie pisania tego tekstu BTC/USD wzrósł w tym tygodniu o ponad 2000 USD — prawie o 12%.

Po spędzeniu kilku dni uwięzionych w wąskim przedziale, para zdołała wyjść na plus, a zyski przyspieszyły z dnia na dzień do 8 lipca, aby zobaczyć szczyty w wysokości 22 401 USD na giełdzie Bitstamp.

https://twitter.com/100trillionUSD/status/1545348554306330626?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1545348554306330626%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fwhat-bear-market-consumer-confidence-higher-among-crypto-owners-than-normies

Same szczyty są godne uwagi, zbiegając się z 200-tygodniową średnią kroczącą Bitcoina (MA), istotnym poziomem na rynkach niedźwiedzi, który działał jako opór od zeszłego miesiąca.

Chociaż konsoliduje się o około 1000 USD poniżej, Bitcoin pokazuje jednak potencjał do odwrócenia trendu. Jednak pokonanie 200-tygodniowego MA nie będzie łatwym zadaniem.

„Cóż, Bitcoin, osiągnął 22,3 tys. dolarów i wszystkie drobne szczyty zostały na razie zdobyte” – podsumował współtwórca Cointelegraph, Michaël van de Poppe w aktualizacji na Twitterze.

„Wymagana jest pewna konsolidacja i rozbudowa (może ponownie przetestować 20,7 tys. USD), zanim rynki będą gotowe do przekroczenia poziomu powyżej 200-tygodniowego MA, co będzie ciężkie”.

Van de Poppe sugerował wcześniej, że „prawdopodobnie istnieje szalona płynność powyżej 200-tygodniowego MA” i że przebicie może spowodować wzrost nawet o 30 000 USD.

„A potem nastroje też się odwrócą” – dodał.

Oznaki zmiany ogólnego nastroju na rynku były już jednak widoczne już tego dnia, gdy indeks Crypto Fear & Greed osiągnął najwyższy poziom od 7 maja. Na poziomie 20/100 indeks pozostaje w strefie „ekstremalnego strachu”.

Kolejny dzień, kolejny dwudekadowy szczyt DXY

Tymczasem najnowsza akcja cenowa nie jest pozbawiona negatywnych opinii, z których niektórzy spodziewają się głębszych minimów makro przed znaczącym ożywieniem.

Popularny trader Il Capo z Crypto zauważył, że Bitcoin rósł pomimo odnowionej siły indeksu dolara amerykańskiego (DXY) i że „podszywanie się” na głównych giełdach zwiększało szanse na to, że ostatni ruch będzie fałszerstwem.

„DXY staje się paraboliczny. Bitcoin trochę rośnie, a ludzie wpadają w euforię i już widzą 40 tys. Ani jednego byczego znaku, który wspierałby ten ruch w górę, a cena nadal wynosi 21 000–22 000 (opór)”, ostrzegł zwolenników Twittera.

„Odrzucenie będzie silne. Altcoiny mogą spaść o 45-50%. Nie będzie litości”.

DXY w momencie pisania tego tekstu wynosił 107,3, wyznaczając nowe dwudziestoletnie maksima. Siła dolara amerykańskiego jest tradycyjnie odwrotnie skorelowana z kursami kryptowalut.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx