Wyraźny powiew optymizmu na Bitcoinie

Wyraźny powiew optymizmu na Bitcoinie – kurs zbliża się do 22 000$

Byki BTC uważają, że dno już było, ale neutralna do rynku niedźwiedzia formacja cen i brak premii za kontrakty terminowe przeczą ich optymizmowi.

Zstępująca formacja trójkąta wywiera presję na Bitcoin (BTC) przez ostatnie trzy tygodnie i chociaż niektórzy inwestorzy nazywają to byczym odwróceniem trendu, wsparcie w wysokości 19 000 USD pozostaje kluczowym poziomem, który określa los byków.

Pomimo widocznego braku wyraźnego dna cenowego, wskaźniki dotyczące instrumentów pochodnych Bitcoin znacznie się poprawiły od 30 czerwca, a pozytywne wiadomości od globalnego menedżera aktywów VanEck mogły złagodzić nastroje inwestorów.

5 lipca dwa fundusze emerytalne w amerykańskim stanie Wirginia ogłosiły że, 35 milionów dolarów zaangażują w fundusz inwestycyjny VanEck skoncentrowany na kryptowalutach.

Tego samego dnia spółka zależna Huobi Exchange otrzymała licencję MSB od Amerykańskiej Sieci Egzekwowania Przestępstw Finansowych (FinCEN). Firma z siedzibą na Seszelach stwierdziła, że ​​licencja tworzy podstawę do rozwoju biznesu związanego z kryptowalutami w USA.

Trochę pozytywnych wiadomości pojawiło się 7 lipca, gdy zdecentralizowana platforma Celsius Network ogłosiła, że ​​w pełni spłaciła zaległy dług wobec protokołu Maker (MKR).

Celsius jest jedną z kilku platform kryptograficznych na krawędzi niewypłacalności po historycznych stratach na wielu pozycjach. Wymuszona sprzedaż na pozycjach lewarowanych przez giełdy i zdecentralizowane aplikacje finansowe (DeFi) przyspieszyły niedawny spadek cen kryptowalut.

Obecnie traderzy mają mieszane uczucia między możliwymi skutkami krachu a powiewem optymizmu, że wsparcie 19 000 USD zyskuje na sile. Z tego powodu analiza danych dotyczących instrumentów pochodnych jest niezbędna do zrozumienia, czy inwestorzy wyceniają wyższe szanse na pogorszenie koniunktury na rynku.

Premia za kontrakty terminowe na Bitcoina odwraca się na plus

Traderzy detaliczni zazwyczaj unikają kwartalnych kontraktów futures ze względu na ustaloną datę rozliczenia i różnicę cen w porównaniu z rynkami spot. Jednak największą zaletą kontraktów jest brak zmiennej stopy finansowania; stąd przewaga biur arbitrażowych i profesjonalnych traderów.

Kontrakty na stały miesiąc mają tendencję do handlu z niewielką premią na rynkach spot, ponieważ sprzedawcy żądają więcej pieniędzy, aby dłużej wstrzymać rozliczenie. Ta sytuacja jest technicznie znana jako „contango” i nie dotyczy wyłącznie rynków kryptograficznych. W związku z tym kontrakty terminowe powinny być notowane z roczną premią od 5% do 10% na zdrowych rynkach.

Roczna premia za kontrakty futures na Bitcoina spadła 28 czerwca, co wskazuje na niski popyt ze strony kupujących lewarowanie. Niedźwiedzia struktura nie utrzymała się jednak długo, ponieważ 4 lipca wskaźnik przesunął się w obszar dodatni.

Inwestorzy opcji pozostają sceptyczni wobec każdej pompy cenowej

Aby wykluczyć efekty zewnętrzne specyficzne dla instrumentu futures Bitcoin, inwestorzy muszą również przeanalizować rynki opcji. Na przykład skos delta 25% pokazuje, kiedy pulpity arbitrażowe przeładowują się, aby zapewnić ochronę w górę lub w dół.

Traderzy opcyjni dają wyższe szanse na wzrost cen podczas byczych rynków, powodując spadek wskaźnika pochylenia poniżej -12%. Tymczasem ogólne nastroje strachu na rynku indukują 12% lub więcej pozytywnego pochylenia.

18 czerwca wystąpił najwyższy w historii rekord 30-dniowego pochylenia delty, typowy dla skrajnie niedźwiedzich rynków. Mimo to obecny poziom skosu 16% pokazuje niechęć inwestorów do zapewniania ochrony przed spadkami, co znajduje odzwierciedlenie w zawyżonych cenach opcji sprzedaży.

Skutki krachu nadal są zagrożeniem, które zwiększa presję na rynku

Trudno ocenić, czy 17 580 USD było dnem ba BTC, ale niektórzy inwestorzy przypisują ten ruch niespełnieniem przez Three Arrows Capital wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego.

Wielu inwestorów czeka na „dno pokoleniowe”.

Do dużych wzrostów wciąż jest daleka droga, ponieważ Bitcoin pozostaje zamknięty w zstępującej formacji trójkąta.

Z jednej strony wskaźniki dotyczące instrumentów pochodnych Bitcoina wykazują niewielką poprawę od 30 czerwca. Z drugiej strony inwestorzy pozostają podejrzliwi wobec możliwości zachowania kapitału wysokiego ryzyka.

Czasami najlepszą opcją jest poczekanie na bardziej przejrzystą strukturę rynku i unikanie dźwigni finansowej za wszelką cenę.

Obrona wsparcia na poziomie 20 000 $ i zajmowanie krótkich pozycji przy tym okrągłym poziomie wyzwoliło chęć podjęcia walki z niedźwiedziami i przejęcia ich kasy położonej na lewarach.

I właśnie to się dzieje a bithub.pl pisał o tym w dniu 5 lipca 2022:

Ogólny powiew optymizmu może doprowadzić kurs BTC nawet w rejony 32000 $. I wcale bym się nie zdziwił takiego letniego niezobowiązującego rajdu. Tam właśnie niedźwiedzie z lewarami x 2 będą zamykani.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx