Kurs bitcoina | 1000 dolarów wzrostu w 60 minut!

W ciągu ostatnich 24 godzin cena bitcoina wzrosła o 1000 dolarów w zaledwie 60 minut. Co było przyczyną takiego skoku wartości cyfrowego złota?

Cena Bitcoina

Pamiętacie sytuację sprzed kilku miesięcy, kiedy to Bitcoin wzrósł o 3 000 złotych w godzinę? Wczorajsze, czwartkowe popołudnie dostarczyło nam identycznych atrakcji.

Według danych CoinPaprika, 18 lipca między godziną 14:15 a 15:15 kurs Bitcoina gwałtownie wzrósł z poziomu $9 365 do ponad $10 400.

Na wykresie widzimy wyraźny wzrost kursu i powrót w okolice 10 500 dolarów po ostatniej korekcie. Czy ta korekta jest powodem do niepokoju? Na to i inne pytania może odpowiedzieć nasz artykuł – “Kurs bitcoina | “Spokojnie, to tylko korekta…”.

10 000 dolarów za jedną sztukę cyfrowego złota to niewątpliwie kamień milowy, połowa ATH, biorąc pod uwagę historię dotychczasowego kursu. Nie dziwota jednak, że społeczność stara się utrzymać tę symboliczną dziesiątkę na powierzchni rynku. Inną sprawą są technikalia, analiza techniczna i próba testowania oporu przez BTC. Najświeższą, wczorajszą analizę prosto od Picasso znajdziecie w tym miejscu, jeszcze przed gwałtownym skokiem ceny! Oceńcie jego ogląd sytuacji.

W skali roku

Wahania bitcoinowego kursu nie sposób określić, przewidzieć, przynajmniej zbyt precyzyjnie, zwłaszcza w niewielkich interwałach czasowych. Ciekawe są jednak wnioski, jakie płyną z danych CoinBase – “W jakich godzinach kurs najbardziej się zmienia?”.

Ostatnia korekta przysporzyła niepokoju bitcoinowym entuzjastom, traderom, ale także tym, którzy znaczne środki gromadzą w kryptowalutach. Spróbujmy rozwiać tę niepewną przyszłość, obserwując drogę kursu BTC od początku roku 2019.

Styczeń uległ pod znakiem zapytania, luty jednak rozpoczął powolną, aczkolwiek znaczącą podwyżkę kursu aż do dziś. Wydarzyło się kilka mniejszych bądź większych wahań ceny, ale wyraźnie obserwujemy tendencję wzrostową.

Gwałtowny wzrost ceny Bitcoina w połowie czerwca, a potem spadek, korekta na tle skali 2019 roku wydaje się naturalna i zdrowa. Miejmy nadzieję, że kurs dalej będzie podążał ku górze, choćby w powolnym stopniu.

Co myślicie o ostatnim gwałtownym skoku ceny Bitcoina? Preferujecie takie właśnie wzrosty, szybkie i nieprzewidywalne, czy raczej powolne i stabilne? Zapraszamy do wymiany zdań poniżej w komentarzach.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx