„Kupujcie mój shitcoin” | Wątpliwa reklama TRX z ust Justina Suna

1 994

Popularny kryptowalutowy podcaster Peter McCormack ogłosił blisko 75 000 obserwującym go na Twitterze, co myśli o TRX. Co ciekawsze, jego opinia wybrzmiewa niczym echo słów samego założyciela Tron – Justina Suna, który nie omieszkał określić własnego projektu mianem „shitcoina”.

McCormack opublikował film, w którym widać go wraz z Sunem przy stoliku w bliżej nieokreślonych okolicznościach. McCormack zdaje się prowadzić z Sunem quasi – wywiad zadając mu pytania o Tron. Film odsłonił się już kilkaset tysięcy razy.

Założyciel TRON został zapytany, czy TRX jest monetą ważną, istotną czy też jest po prostu „shitcoinem”. Sun bez namysłu odpowiedział, że „shitcoinem”, po czym obydwaj z McCormackiem zaczęli się śmiać. Na początku dosłownie 30-sekundowego filmiku słychać też samego Suna, który mówi: „kupujcie mój shitcoin”.

źródło: Twitter

Czy to „nieładnie” ze strony McCormacka?

Film wywołał oburzenie na Twitterze, szczególnie wśród członków społeczności Tron. Wielu komentatorów wydaje się być rozbawionymi słowami Suna nazywając go „uczciwym oszustem”. Są też tacy, którzy uważają, że McCormack nie powinien był w ogóle publikować tego filmu.

Wszystko dlatego, że Sun prawdopodobnie wypił kilka drinków. W każdym razie na filmie wygląda na nieco oszołomionego. W jednej z odpowiedzi na tweeta McCormacka pada nawet sugestia, że Sun „prawdopodobnie był pijany i żartował”, a McCormack skorzystał z tego w nie do końca etyczny sposób.

Najwyraźniej nie dbając o opinie ludzi, McCormack powtórzył słowa Suna odpierając tym samym wszelkie zarzuty. Dla niektórych cała sprawa pozostaje jednak tylko zabiegiem marketingowym mającym na celu zwiększenie popularności tokena TRX firmy Tron.

Tak czy inaczej McCormack zdaje się również lekceważyć zarzuty ze strony tych, którzy wydają się sugerować, że otrzymał jakąś formę wynagrodzenia od założyciela Tron lub że chodziło o rozgłos wokół projektu Suna sygnowany jego nazwiskiem.

W tej kwestii McCormack postawił sprawę jasno:

Tron to shitcoin. […] Justin nic mi nie zapłacił. […] nie pożyczył mi prywatnego odrzutowca. […] przyznał przed kamerą, że Tron to shitcoin. Cel osiągnięty. Jeśli ktoś to zobaczy i kupi TRON, to LOL.”

Jeszcze niedawno Sun zadawał się podchodzić do sprawy dość poważnie. Doszło bowiem w końcu do lunchu z „Wyrocznią z Omaha” podczas którego Sun przekazał Warrenowi Buffettowi garść TRX i BTC.

Czy film opublikowany przez Petera McCormacka to zamierzona prowokacja, żart czy może jeszcze coś innego? Dajcie znać w komentarzach, co o tym myślicie.

Komentarze