Kulisy kursu BTC | I co ryczysz, niedźwiedziu? Myślisz, że się boję?

1 657

Kurs bitcoina spada. W ciągu ostatniego dnia kryptowaluta wykazywała tendencję spadkową, sprowadzając kurs do 10 033 $ w chwili pisania tego tekstu. To 2,5% spadku w ciągu dnia. J****e?

źródło: BTC/USD TradingView

Wolumen maleje a sam bitcoin rysuje malejący trójkąt, który zdaniem analityków oznacza dalsze załamanie cen. Niedźwiedzie widzą w tej sytuacji dowód na wiarygodność swoich teorii.

O czym mruczą niedźwiedzie?

Popularny analityk Dave the Wave niedawno zauważył, że jeśli porównać bieżące zmiany cen bitcoin z początkiem 2017 r., przejście do „poziomu 7k znajduje się w zasięgu ręki”:

Jonny Moe również gra na krótkoterminową, niedźwiedzią nutę. W tweecie poniżej zwrócił uwagę, że ostatnie zachowanie kursu bitcoina przypomina rajd 2017 r. i upadek z 2018 r. To może oznaczać, że w wyniku powtórki z historii kurs BTC może spaść, potencjalnie z powrotem w rejon 6000 $ lub 5000 $.

Czy kurs bitcoina jest gotowy na odbicie?

W stosunkowo krótkiej historii rynku kryptowalut dostrzeżono powtarzające się motywy. Jednym z tych motywów jest odbicie przez BTC od swojej 20/21-tygodniowej średniej ruchomej na rynkach byka w celu potwierdzenia trendu wzrostowego.

W historycznym wyścigu byków w 2017 roku Bitcoin flirtował z tym poziomem około pięć razy, za każdym razem zamykając się powyżej tej kluczowej średniej kroczącej, a następnie osiągając nowy rekordowy poziom w kolejnych tygodniach.

Jak zauważył analityk Josh Rager, niedawny zastój BTC doprowadził go do tej kluczowej średniej kroczącej (obecnie około 9500 $), pozostawiając go przed oczami zastanawiających się, dlaczego uczestnicy rynku nucą niedźwiedzią pieśń…

Czy ta historia może się powtórzyć?

Rzeczywiście, jeśli historia się powtórzy, Bitcoin może wzmocnić się dopiero po napotkaniu kluczowego wsparcia w rejonie 6000 $.

Inny trader, Mr. Anderson także przyłącza się to niedźwiedziego śpiewu. Trading na spadki może być wg niego niegłupim pomysłem. Anderson dodał, że bitcoin nigdy nie zawiódł w utrzymaniu wsparcia wyznaczonego przez średnie kroczące podczas „swojego pierwszego testu wyjścia z rynku niedźwiedzia”.

Jakie jest Wasze zdanie? Przemawiają do Was słowa niedźwiedziej pieśni, czy trzymacie z bykami? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło grafiki tytułowej: tutaj

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze