Kulisy kursu BTC | I co ryczysz, niedźwiedziu? Myślisz, że się boję?

Kurs bitcoina spada. W ciągu ostatniego dnia kryptowaluta wykazywała tendencję spadkową, sprowadzając kurs do 10 033 $ w chwili pisania tego tekstu. To 2,5% spadku w ciągu dnia. J****e?

źródło: BTC/USD TradingView

Wolumen maleje a sam bitcoin rysuje malejący trójkąt, który zdaniem analityków oznacza dalsze załamanie cen. Niedźwiedzie widzą w tej sytuacji dowód na wiarygodność swoich teorii.

O czym mruczą niedźwiedzie?

Popularny analityk Dave the Wave niedawno zauważył, że jeśli porównać bieżące zmiany cen bitcoin z początkiem 2017 r., przejście do „poziomu 7k znajduje się w zasięgu ręki”:

Jonny Moe również gra na krótkoterminową, niedźwiedzią nutę. W tweecie poniżej zwrócił uwagę, że ostatnie zachowanie kursu bitcoina przypomina rajd 2017 r. i upadek z 2018 r. To może oznaczać, że w wyniku powtórki z historii kurs BTC może spaść, potencjalnie z powrotem w rejon 6000 $ lub 5000 $.

Czy kurs bitcoina jest gotowy na odbicie?

W stosunkowo krótkiej historii rynku kryptowalut dostrzeżono powtarzające się motywy. Jednym z tych motywów jest odbicie przez BTC od swojej 20/21-tygodniowej średniej ruchomej na rynkach byka w celu potwierdzenia trendu wzrostowego.

W historycznym wyścigu byków w 2017 roku Bitcoin flirtował z tym poziomem około pięć razy, za każdym razem zamykając się powyżej tej kluczowej średniej kroczącej, a następnie osiągając nowy rekordowy poziom w kolejnych tygodniach.

Jak zauważył analityk Josh Rager, niedawny zastój BTC doprowadził go do tej kluczowej średniej kroczącej (obecnie około 9500 $), pozostawiając go przed oczami zastanawiających się, dlaczego uczestnicy rynku nucą niedźwiedzią pieśń…

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1171559466245996544?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1171559466245996544&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.newsbtc.com%2F2019%2F09%2F11%2Fcan-bitcoin-bulls-fend-off-a-btc-drop-to-6000-yes-and-heres-why%2F

Czy ta historia może się powtórzyć?

Rzeczywiście, jeśli historia się powtórzy, Bitcoin może wzmocnić się dopiero po napotkaniu kluczowego wsparcia w rejonie 6000 $.

Inny trader, Mr. Anderson także przyłącza się to niedźwiedziego śpiewu. Trading na spadki może być wg niego niegłupim pomysłem. Anderson dodał, że bitcoin nigdy nie zawiódł w utrzymaniu wsparcia wyznaczonego przez średnie kroczące podczas „swojego pierwszego testu wyjścia z rynku niedźwiedzia”.

Jakie jest Wasze zdanie? Przemawiają do Was słowa niedźwiedziej pieśni, czy trzymacie z bykami? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło grafiki tytułowej: tutaj

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze