Książka o Bitcoinie dla amerykańskich decydentów

2 482

Jeden z najpopularniejszych badaczy Bitcoina (a przy tym programista i przedsiębiorca) zapowiedział kolejną publikację poświęconą najstarszej kryptowalucie. Tym razem chodzi o książkę przeznaczoną dla amerykańskich decydentów.

Książka zatytułowana „Bitcoin and the American Dream The New Monetary Technology Transcending our Political Divide” ma zostać wydana z wykorzystaniem finansowania społecznościowego.

Książka dla osób, które mogą mieć kluczowy wpływ na przyszłość Bitcoina

Jimmy Song wspólnie z siedmioma innymi pisarzami zamieścił swój projekt w serwisie kickstarter, gdzie można zbierać pieniądze na finansowanie dowolnych projektów. Chociaż projekt wystartował 14 grudnia, a do końca pozostały jeszcze 64 godziny, to już teraz udało się zebrać prawie 5x tyle, ile początkowo zakładano.

Dzięki tej publikacji decydenci polityczni mają zyskać możliwość uniezależnienia się od tradycyjnych mediów, które dla wielu z nich są jednym źródłem informacji o Bitcoinie, technologii blockchain i pozostałych kryptowalutach.

Ustawa infrastrukturalna przyczyniła się do prac nad publikacją

Książka „Bitcoin and the American Dream The New Monetary Technology Transcending our Political Divide” została napisania po tym, jak Joe Biden podpisał kontrowersyjną ustawę infrastrukturalną. Autorzy publikacji chcą przede wszystkim ułatwić decydentom zrozumienie tego, na czym tak naprawdę zależy użytkownikom Bitcoina oraz pokazać, jak duży wpływ na życie Amerykanów mają obecnie kryptowaluty.

„We set out to write a book to help policymakers understand where Bitcoin users are from and what they care about. We want to dispel the notion that it’s a nerd money and show how it’s impacting so many people in America”.

Aktualny etap prac nad książką

Według informacji dostępnych na stronie projektu (https://www.kickstarter.com/projects/bitcoinamericandream/help-us-publish-our-bitcoin-book/) akcję wsparło już 167 internautów. Do końca roku ma powstać ostateczny szkic książki (wraz z okładką), a na początku przyszłego roku rozpoczną się prace nad audiobookiem. Na koniec stycznia zaplanowano event promujący publikację, który ma się odbyć w Waszyngtonie.

Co sądzisz o tej inicjatywie? Czy osoby, które mają realny wpływ na przyszłość kryptowalut, będą chciały się dokształcić w tej dziedzinie?

Komentarze