Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne w środowisku akademickim

źródło: pixabay.com
1 738

Kryptowaluty i technologia blockchain to bez wątpienia jedne z najbardziej innowacyjnych branży, a zainteresowanie walutami cyfrowymi rośnie wśród studentów na całym świecie, nawiązując do badań przeprowadzonych przez popularną giełdę kryptowalut Coinbase i firmę Qriously. Zgodnie z wynikami badań, studenci są zainteresowani poznawaniem kryptowalut oraz technologii blockchainu i oczekują, że taka wiedza ułatwi im znalezienie pracy po zakończeniu edukacji. 

Według badań Coinbase, aż 42% spośród 50 najlepszych uniwersytetów na świecie oferuje obecnie co najmniej jeden przedmiot, bądź kierunek związany z kryptowalutami lub technologią blockchain. Ogólnokrajowa ankieta, którą wypełniło 675 studentów, pokazuje, że 21 z 50 najlepszych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych oferuje obecnie jeden kierunek, bądź przedmiot dotyczący technologii blockchain lub kryptowalut.

„Blockchain łączy teorię z praktyką i może prowadzić do przełomowych odkryć w wielu obszarach badawczych. Może mieć naprawdę głęboki i szeroki wpływ na społeczeństwo w wielu różnych dziedzinach”, powiedział Dawn Song, profesor informatyki na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley

Niektórzy badani studenci wyrazili szczere zainteresowanie samym rynkiem kryptowalut, podczas gdy inni chcą wykorzystać kursy związane z technologią blockchain, aby wskoczyć do innowacyjnego, rozwijającego się rynku pracy. Spośród ankietowanych, 18 procent deklarowało posiadanie pewnej wartości w kryptowalutach. Kolejne 26 procent wskazało, że są zainteresowani podjęciem kursu związanego z blockchainem w przyszłości.

Poniżej przedstawiona jest lista uczelni wyższych w Stanach Zjednoczonych, które posiadają co najmniej jeden kierunek studiów związany z kryptowalutami bądź technologią blockchain.

źródło: https://blog.coinbase.com/the-rise-of-crypto-in-higher-education-81b648c2466f

Raport ING dot. zainteresowania kryptowalutami

W czerwcu br., firma Ipsos w imieniu ING Banku przeprowadziła badanie na temat postrzegania kryptowalut w Europie, Australii i Stanach Zjednoczonych. Badanie przeprowadzono w okresie od 26 marca do 6 kwietnia 2018 r., Porównywało 15 krajów, w których badano około 1000 respondentów. Według badań, 66% Europejczyków słyszało o krytpowalutach, z czego 77% to mężczyźni, a 55% to kobiety; 35% zgodziło się, że cyfrowe waluty są „przyszłością wydatków online” Według wyników badania, aż 77% Polaków słyszało o kryptowalutach, a 11% już jest w ich posiadaniu. Bitcoin był najczęstszą odpowiedzią przy pytaniu o wymienienie co najmniej jednej kryptowaluty. Badanie wykazało również , że większość ankietowanych uznaje waluty wirtualne za bardziej ryzykowną inwestycję niż forex, nieruchomości, obligacje rządowe, czy giełda papierów wartościowych.

Co sądzicie o wynikach badań Coinbase? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze