Sprawdź ilu Polaków zamierza posiadać kryptowaluty-badanie ING

Firma badawcza Ipsos w imieniu ING Bank B.V. przeprowadziła badanie na temat postrzegania kryptowalut w Europie, Australii i Stanach Zjednoczonych. Badanie przeprowadzono w okresie od 26 marca do 6 kwietnia 2018 r., Porównywało 15 krajów, w których badano około 1000 respondentów. Według badań, 66% Europejczyków słyszało o krytpowalutach, z czego 77% to mężczyźni, a 55% to kobiety; 35% zgodziło się, że cyfrowe waluty są „przyszłością wydatków online”

Polacy w czołówce europy

Według badania  77% Polaków słyszało o kryptowalutach a 11% naszych rodaków już je posiada . Wynik badania jasno pokazuje, że Polacy w czołówce krajów europejski tematyka kryptowalut jest bliższa tylko Austriakom. Podczas badania okazało się, że największą grupą, która słyszała o kryptowalutach i najchętniej by z nich korzystała są milenialsi  (osoby urodzone od 1984 do 1997 roku).

 

Czy słyszałeś o kryptowalutach ?

 

raport
źródło: raport Ipsos dla ING Bank B.V.

Jestem posiadaczem kryptowalut?

wynik raportu
źródło: raport Ipsos dla ING Bank B.V.

Badanie wykazało , że większość respondentów uznaje cyfrowe waluty za bardziej ryzykowną inwestycję niż gotówka, nieruchomości, obligacje rządowe lub giełda. Wśród preferowanych źródeł informacji o potencjalnych inwestycjach w Bitcoin’a (BTC) w 11 z 15 krajów, ludzie wybrali specjalistyczne strony internetowe. Respondenci z Hiszpanii, Francji i Luksemburga wolą polegać na doradcach finansowych lub bankowych, podczas gdy Włosi powiedzieli, że skorzystaliby zarówno z porad wykwalifikowanych doradców oraz specjalistycznych portali internetowych.

Jak oceniasz ryzyko posiadania kryptowalut w odniesieniu do innych innych inwestycji?

Ryzyko inwestycji w kryptowaluty
źródło: raport Ipsos dla ING Bank B.V.

W badaniu wykazano, że wiele z pytanych osób słyszała o kryptowaluach, ale jeszcze ich nie posiada. Na pytanie, czy zamierzasz posiadać kryptowaluty 25% konsumentów odpowiedziało twierdząco. Najbardziej zainteresowani posiadaniem kryptowalut są Turcy, aż 41% badanych zamierza posiadać cyfrowe waluty. Zamiar posiadania kryptowalut w Polsce jest również bardzo wysoki i w grupie badanej wyniósł 29%.

Zamierzam posiadać kryptowaluty?

źródło: raport Ipsos dlaING Bank B.V.

Dlaczego Banki badają bitcoina i kryptowaluty ?

Przyglądając się wnikliwie, informacją zawartym w raporcie, można wyciągnąć wiele ciekawych wniosków. Z porównania  danych dotyczących zamiaru posiadania kryptowalut, a obecnymi ich posiadaczami można stwierdzić, że Europejczycy dopiero zbierają się do zakupu cyfrowych aktywów.

Pomimo spadku wyszukiwań hasła Bitcoin w wyszukiwarach termin kryptowaluta staje się powszechnie znany.  Duże banki prowadzą badania na skalę światową z których wynika, między innymi że wiele osób jest gotowa płacić bitcoinem już dziś. Wszystko wskazuje na to że banki robią przymiarki by poznać nowy rynek, na którym będą się musiały się odnaleźć.  

Przeczytaj cały raport ING i podziel się swoimi wnioskami na jego temat zapraszamy do dyskusji.

Komentarze