Kryptowaluty są „paliwem dla nowego Internetu”, powiedział współzałożyciel Reddita

źródło: pixabay/pexels
812

Alexis Ohanian, współzałożyciel internetowego forum społecznościowego Reddit powiedział w wywiadzie, że kryptowaluty są „olejem napędowym dla nowego Internetu” i są idealnym narzędziem do zwalczania hiperinflacji. Alexis powiedział, iż Bitcoin może oferować większą stabilność niż waluty krajów dotkniętych hiperinflacją – takich jak Wenezuela. Ponadto, Alexis Ohanian wspiera kryptowaluty i uważa, że są o wiele bardziej wartościowe od walut FIAT.

Ohanian twierdzi, że waluty wirtualne dają społeczeństwu możliwość kontrolowania własnych pieniędzy bez obawy o silną interwencję rządu – szczególnie w krajach, w których występują niestabilne problemy polityczne i ekonomiczne. Za przykład takich działań mogą posłużyć blokady kont bankowych w krajach dotkniętych kryzysem gospodarczym czy bardzo niskie limity wypłat z bankomatów.

„Kryptowaluty są paliwem dla potencjalnie nowego Internetu. Takie narzędzia, jak Bitcoin i kryptowaluty są dla nas okazją do posiadania wartościowych zasobów, które nie są wspierane przez pojedyńcze kraje” – powiedział w wywiadzie dla The Late Show

Następnie powiedział, że chociaż może to wydawać się nierealne dla społeczeństw krajów rozwiniętych, ale ​​dla wielu ludzi na świecie kryptowalut stanowią linię życia. W Wenezueli hiperinflacja spowodowała, iż zainteresowanie Bitcoinem wzrosło na skalę całego kraju.

Kryptowaluty
źródło: pixabay.com

Współzałożyciel Reddita przedstawił również swoje przewidywania cenowe Bitcoina i Ethereum do końca 2018r. Alexis Ohanian powiedział, że Bitcoin może wrócić do $20 000 w 2018 roku, a Ethereum osiągnie ogromną cenę 15 000 $. Czas pokaże, jak przewidywania Alexisa się sprawdzą.

Kryptowaluty w Wenezueli. Walka z hiperinflacją

Wenezuela idea utworzenia Petro była dosyć prosta – zbudować furtkę dla obejścia złowrogich sankcji całego świata. W zbudowaniu tej furtki pomógł Wenezueli kapitał z Chin, poprzez wsparcie przy przedsprzedaży tokenu. Chiny podczas przedsprzedaży zainwestowały w Petro ogromną sumę pieniędzy, a w pierwszy dzień sprzedaży, Petro uzyskało ponad 735 milionów dolarów. Wenezuela jest oficjalnie uznawana za kraj upadku finansowego i społecznego. Dostępność leków jak i pożywienia jest znikoma, co prowadzi do naprawdę katastrofalnych skutków społeczno-ekonomicznych. Utworzenie Petro pozwoliło zyskać sporą sumę, aby w jakiś sposób odmienić przyszłość Wenezueli, jak i samych Wenezuelczyków. Niestety, Wenezuela od lat pogrążona jest w korupcji, co minimalizuje szansę tego kraju na powrót do „żywych”.

Wiele osób zwraca się do kryptowalut podczas kryzysu gospodarczego, czy hiperinflacji (jak w przypadku Wenezueli), aby zaoszczędzić pieniędzy, co czasami nawet tymczasowo podnosi lokalną cenę kryptowalut. Poniższy wykres przedstawia obrót Bitcoinem w Wenezueli.

Obrót Bitcoinem w Wenezueli; źródło bloomberg.com

Co sądzicie o słowach współzałożyciela Reddita? Czy kryptowaluty będą odgrywać znaczącą rolę w przyszłości gospodarczej świata? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze