Kryptowaluty jako zapłata dla piłkarzy. Gibraltar United będzie wypłacać graczom w kryptowalucie

źródło: pixabay.com
1 582

Gibraltarski klub piłkarski Gibraltar United F.C. będzie pierwszą na świecie drużyną z nowym rodzajem wynagrodzenia w piłce nożnej. Klub jest obecnie w centrum uwagi entuzjastów walut wirtualnych, stając się pierwszą na świecie drużyną piłkarską, która wprowadziła kryptowaluty w ramach wynagrodzenia dla swoich swoich piłkarzy.

Półprofesjonalny zespół na Gibraltarze stanie się pierwszym na świecie, który zapłaci swoim graczom w kryptowalucie. Będzie mieć to miejsce w przyszłym sezonie piłarskim, a wydarzenie zostało ogłoszone przez właściciela klubu, Pablo Dana. Sam właściciel jest inwestorem w kryptowaluty, a piłkarzom zamierza płacić w Quantocoin.

Właściciel twierdzi, że klub przyjmując tę metodę płatności może zainspirować innych do zrobienia tego, co, jak mówi, może pomóc w wyeliminowaniu korupcji finansowej w grze – za pomocą blockchainu. Oświadczył również, że daje to możliwość płacenia piłkarzom z innych krajów, którzy nie są w stanie łatwo założyć konta bankowego na Gibraltarze. Korupcja w piłce nożnej i tzw. „zapłaty pod stołem” to kontrowersyjny temat. Wątpliwości w związku z przekupywaniem meczów, nielegalnymi zakładami bukmacherskimi, bądź niezarejestrowanymi płatnościami, może rozwiązać technologia blockchain. Przydać się może również do transferów w klubach piłkarskich.

Transfery piłkarzy w oparciu o blockchain są praktycznie wolne od opłat i podatków, są również natychmiastowe. Jak podaje The Guardian, Londyńska Giełda Futbolowa (LFE) twierdzi, że te niższe koszty są okazją do zaangażowania fanów na nowe i bardziej zaawansowane technologicznie sposoby. Szef partnerstwa, Danny Stroud, mówi, że LFE chce stworzyć społeczność piłkarską opartą na tokenach, aby „umożliwić klubom bezpośrednie połączenie z fanami, sprzedając bilety bez obawy o spory kibiców”.

https://www.instagram.com/p/BkDDMpYnyco/?taken-by=gibraltarunitedfc

Kryptowaluty stały się bardzo gorącym tematem w ostatnich miesiącach, głównie ze względu na eksplozję ceny Bitcoina, a tym samym innych kryptowalut. Rozwój jest tak prężny, iż kilku piłkarzy, takich jak Lionel Messi, Michael Owen i Luis Figo, współpracowało z firmami tworzącymi rozwiązania w oparciu o blockchain.

Kryptowaluty w Premier League

Giełda kryptowalut CoinDeal, założona przez trzech Polaków, została sponsorem klubu piłkarskiego z Premier League, Wolverhampton Wanderers. Logo giełdy CoinDeal znalazło się na rękawach koszulek drużyny. Zawarty kontrakt obejmie sezon 2018/19. Po raz pierwszy w historii branży kryptowalutowej mamy do czynienia ze sponsoringiem z najwyższej półki, który promuje kryptowaluty w wielkim świecie piłki nożnej. Na uwagę  zasługuje fakt, że za przedsięwzięciem stoją Polacy z Wrocławia.

Co sądzicie o ruchu gibraltarskiego zespołu? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze