Kryptowalutowy fundusz hedgingowy | Jest zgoda w UK

1 618

Prime Factor Capital to pierwszy kryptowalutowy fundusz hedgingowy zatwierdzony przez Financial Conduct Authority jako podmiot zarządzający alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi.

Firma, choć zatwierdzona przez brytyjski organ nadzorczy, będzie przestrzegać przepisów europejskich. Zgodnie z tymi wytycznymi firma będzie mogła posiadać ponad 100 milionów euro w zarządzanych aktywach. Jest to pierwszy podmiot, który uzyskał zezwolenie na inwestowanie w kryptowaluty.

kryptowalutowy fundusz hedgingowy2

Założyciele Prime Factor Capital uważają, że skupiając się na jednej klasie aktywów, nawet takiej, która niesie ze sobą nieufność na rynku, będą wyprzedzać swoich globalnych konkurentów. Może to w ich opinii pomóc stać się zaufanym autorytetem w zakresie inwestowania w kryptowaluty.

„Większość narzędzi do inwestowania w kryptowaluty znajduje się poza zakresem regulacji i jest to duży problem na rynku, który ma tak złą reputację”, powiedział Bloomberg Adam Grimsley, dyrektor operacyjny Prime Factor.

Prime Factor ma obowiązek wyznaczyć powiernika na podstawie przepisów UE, aby walidować zwroty inwestorów oraz zasoby funduszu. Depozytariusz będzie działał niezależnie od firmy, a także zapewni rozliczenie przepływów pieniężnych.

Firma zarządza funduszami dla inwestorów profesjonalnych i instytucjonalnych, w tym osób prywatnych o wysokim majątku, biur rodzinnych i prywatnych menedżerów majątkowych.

Jak na razie nie podano do wiadomości publicznej informacji na temat strategii inwestycyjnej firmy. Wiadomo jednak, że zespół składa się z byłych pracowników Blackrock, Legal & General, Goldman Sachs i Deutsche Bank.

Na swojej stronie internetowej dyrektor generalny firmy Nic Niedermowwe opublikował raport zatytułowany „The Fallacy of Uncollateralised Stablecoins”, w którym stwierdził, że niezabezpieczone stablecoiny są problematyczne. Rozważał także takie tematy, jak skalowalność bitcoinów.

Prime Factor Capital ogłosił wcześniej rundę finansowania kapitałowego z Speedinvest, europejskim inwestorem Fintech, oraz Entrepreneur First.

Jaka jest wasza opinia w tej sprawie? Zachęcam do dyskusji.

Komentarze