Krypto-zima to idealny czas na zakupy kryptowalut

4 140

Zamożni postrzegają krypto-zimę jako idealny czas na zakupy

Na poprawienie humoru w zimowy i mroźny dzień przychodzą wyniki badań tego jak krypto-zimę postrzegają najbogatsi. Okazuje się, że stosują zasadę „kupuj kiedy leje się krew”. Warto się przyłączyć.

Trwająca rzeź na rynku kryptowalut jest główną przeszkodą dla inwestorów detalicznych, powodując u wielu przymus opuszczenia rynku z deklaracjami, że skończyli z kryptowalutami na dobre.

Jednak ostatnie dane pokazują, że niektórzy z najbogatszych inwestorów postrzegają to jako idealny moment na uzyskanie ekspozycji na cyfrową klasę aktywów.

Zgodnie z wynikami ankiety przeprowadzonej przez Coalition Greenwich, amerykańscy doradcy finansowi (FA) „obsługują znacznie zwiększony popyt ze strony inwestorów na aktywa cyfrowe pomimo obecnej krypto-zimy”.

Ankieta – przeprowadzona we współpracy z firmą Talos, wiodącym dostawcą technologii instytucjonalnego handlu aktywami cyfrowymi – wykazała, że 92% „klientów masowo zamożnych i o wysokiej wartości netto (HNW)” pyta obecnie o uzyskanie dostępu do aktywów cyfrowych w swoich portfelach .

Raport możesz zobaczyć tutaj.

W sumie 30% ankietowanych FA wskazało, że już ma lub planuje polecić swoim klientom określone produkty do inwestowania w aktywa cyfrowe w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

„Ogólnie rzecz biorąc, popyt nadal rośnie, a ponad połowa ankietowanych doradców sugeruje, że zainteresowanie klientów wzrasta lub pozostaje na tym samym poziomie co rok temu, a 35% twierdzi, że zainteresowanie znacznie wzrosło w porównaniu z ubiegłym rokiem” — czytamy w komunikacie prasowym.

Ankieta została przeprowadzona w trzecim kwartale 2022 r. i obejmowała odpowiedzi od 537 FA z siedzibą w USA, które obsługują masowo zamożnych, zamożnych klientów lub hybrydową kombinację tych segmentów klientów. W badaniu wzięły udział banki/firmy ubezpieczeniowe, firmy niezależne i instytucjonalne.

„Doradcy finansowi uważają, że tendencja wzrostowa w zakresie przyjmowania aktywów cyfrowych jako wschodzącej klasy aktywów utrzyma się i będzie wzrastać, nawet w obliczu obecnej bessy i ostatnich wydarzeń rynkowych” — powiedział autor raportu David Easthope, starszy analityk rynku Struktury i Technologii w Coalition Greenwich.

„Podczas gdy rynek będzie nadal ewoluował, wyniki naszego badania sugerują, że długoterminowy trend popytu pozostaje nienaruszony w tym dość konserwatywnym segmencie rynku”.

Przeczytaj także: Gry typu „P2E” załamały się w 2022 r., ale dane ankietowe pokazują, że zainteresowanie pozostaje wysokie

Zatwierdzenie zgodności produktów do inwestowania w aktywa cyfrowe zostało uznane przez 69% FA za najważniejszą cechę dowolnej platformy aktywów cyfrowych. Zgodność była postrzegana jako znacznie ważniejsza niż badania, jakość wykonania i dane/analiza pod względem krytycznych funkcji platformy.

„W rzeczywistości 64% doradców, którzy twierdzili, że nie stworzyli jeszcze strategii inwestycyjnej dla klientów, głównie z powodu ograniczeń zgodności, które to utrudniają lub wręcz uniemożliwiają” – powiedział Easthope.

Raport ujawnił również, że doradcy postrzegają łatwość użytkowania i integrację jako priorytet, a 68% wskazuje na znaczenie jednego systemu do zarządzania zasobami cyfrowymi obok innych aktywów klientów.

„Ponieważ aktywa cyfrowe stają się coraz bardziej powszechne, doradcy finansowi i inni usługodawcy potrzebują dostępu do niezawodnych, zgodnych, kompleksowych systemów transakcyjnych” — powiedział dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Talos, Anton Katz.

„Podczas gdy inwestorzy instytucjonalni są bardziej ostrożni po upadku FTX, wierzymy, że popyt na rozwiązania, które umożliwiają FA i innym podmiotom rozwój i ewolucję ich oferty aktywów cyfrowych, będzie nadal rósł w dłuższej perspektywie”.

Fundusze giełdowe (ETF) były preferowanymi instrumentami inwestowania w kryptowaluty przez FA, a 64% twierdzi, że ma lub poleci ETF związany z aktywami cyfrowymi. Obecnie trwająca krypto-zima jest okazjonalnym czasem na dokonywanie zakupów.

„Dostępne opcje dla funduszy ETF stale się rozszerzają i wydaje się, że popyt na te produkty jest stłumiony. Uwagę zwracają również inne struktury funduszy, takie jak fundusze powiernicze OTC i inne fundusze inwestycyjne. Mówiąc najprościej, na razie fundusze ETF są koniecznością, prawdopodobnie ze względu na ich prostotę i uregulowany status”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze