Kradzież środków z giełdy BitMart

1 994

Użytkownicy giełdy BitMart mają dzisiaj dodatkowy powód do zmartwień. Nie dość, że kursy większości kryptowalut świecą się na czerwono, to Bitmart oficjalnie potwierdził, że padł ofiarą ataku hakerów.

Chociaż według informacji przekazanych przez CEO giełdy ucierpiały przede wszystkim hot wallety ETH i BSC, giełda już kilkanaście godzin temu podjęła decyzję o wstrzymaniu wszystkich wypłat, co budzi dodatkowe obawy wśród użytkowników.

Atak na giełdę BitMart

Zgodnie z informacją zamieszczona na oficjalnym koncie giełdy w serwisie Twitter (@BitMartExchange) zidentyfikowano naruszenie bezpieczeństwa na dużą skalę, co wymaga sprawdzenia stanu zabezpieczeń. Dodatkowo wszystkie wypłaty zostają wstrzymane do odwołania.

„We have identified a large-scale security breach, and we are now conducting a thorough security review & we’ll strive to maintain transparency. All withdrawals are temporarily suspended until further notice. We appreciate your understanding and patience”.

Sheldon Xia na temat kradzieży kryptowalut

Więcej informacji dostarczył założyciel i CEO BitMart Sheldon Xia. To właśnie on poinformował, że naruszenie bezpieczeństwa dotyczyło portfeli ETH i BSC, a także podał przybliżoną wartość skradzionych środków, które początkowo wyceniono na około 150 milionów dolarów (później okazało się, że straty mogą sięgać nawet 200 milionów).

Xia zapewnił jednak, że pozostałe aktywa i inne portfele giełdy nie ucierpiały w wyniku tego ataku, a po przeprowadzeniu dokładnego przeglądu zabezpieczeń zostaną przekazane nowe informacje.

W chwili pisania artykułu wciąż nie można wypłacać żadnych kryptowalut, a giełda prosi użytkowników o wyrozumiałość i cierpliwość.

Niektóre projekty (między innymi fundacja odpowiedzialna za HBAR) zdążyły już zamieścić na Twitterze informacje o tym, że aktywnie monitorują sytuację i pozostają w kontakcie z zespołem BitMart. Konkurencyjna giełda Huobi zapewniła natomiast, że dołoży wszelkich starań, aby pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

„Huobi will do our best to assist #BitMart in handling this issue. If there are any inflows of related assets, we will report and assist in a timely manner”.

Przypominamy, że w „dawnych czasach” ataki na giełdy kryptowalut były na porządku dziennym (zobacz również: największe ataki hakerskie na giełdy kryptowalut w 2019 roku). W związku z tym dla własnego bezpieczeństwa warto korzystać z portfeli sprzętowych, szczególnie jeżeli ktoś aktywnie nie handluje i po prostu używa giełdy zamiast portfela.

Komentarze