Korekta bitcoina stresuje miliardera. Mike Novogratz boi się spadków

Cena bitcoina spadła o ponad 25% w stosunku do najwyższego punktu w 2019 roku ($13 868). Tak silna korekta bitcoina stresuje miliardera, Michaela Novogratza! I to bardzo!

Zdenerwowany inwestor

Założyciel i CEO Galaxy Digital, Michael Novogratz przyznał, że byłby zmartwiony, jeśli korekta bitcoina się utrzyma. Były manager funduszu hedgeingowego zaznaczył , że spadek ceny poniżej poziomu $8500 to nie są dobre wiadomości. A im bliżej $6000, tym jeszcze gorzej. 

Novogratz nie przedstawił żadnych powodów, dla których myśli, że cena BTC mogłaby spaść poniżej poziomu $6000. Mimo to dodał, że poziom $5000 utrzymuje BTC przed dalszym spadkiem.

Zagrożone $10k?

Oświadczenie Novogratza pojawia się miesiąc po tym, jak przedsiębiorca przyznał się do sprzedania swoich BTC za $14000. W tym samym zdaniu stwierdził, że najpopularniejszą kryptowalutę czeka trend boczny na poziomie 10-14 tysięcy.

Aczkolwiek, cena zanurkowała w lipcu, jako element naturalnej korekty. Wpływ na to mogły mieć również niepochlebne komentarze Donalda Trumpa, a także Stevena Mnuchina – Sekretarza Skarbu Państwa USA. Ten drugi w notce prasowej określił najpopularniejsza kryptowalutę jako “zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego”.

Trend wzrostowy bitcoina ucierpiał także z powodu przesłuchań w sprawie projektu Libra. Reprezentant Facebooka, David Marcus, odpowiadał przed Kongresem na liczne pytania regulatorów w sprawie prywatnej kryptowaluty. Mimo zawieszenia wprowadzenia Libra, zwiększyło się również napięcie samego bitcoina. Korekta bitcoina nastąpiła w dużej mierze przez wszystkie te czynniki.

Reakcje z Twittera

W tej sytuacji nietrudno się dziwić ostrożnemu podejściu Novogratza. Twitter jednak pozostał bezlitosny.

“[Novogratz] Zdenerwowany czym? Jeśli wierzysz w bitcoina od długiego czasu, to chcesz go kupić gdy jest na przecenie. Zdenerwowanie? To nie ma sensu. Robisz się nerwowy, gdy BTC idzie do góry w linii prostej. Wszystko na odwrót”

https://twitter.com/mdotbit/status/1156905579979431938

Inni twierdzą, że Novogratz po prostu “skupuje na dołkach i sprzedaje na górkach”. Do takiego podejścia wobec sceptycznych milionerów jesteśmy już chyba przyzwyczajeni.

W międzyczasie, najpopularniejsza kryptowaluta po raz kolejny przebiła cenę $10 000. Pytanie, czy tym razem na stałe?

Komentarze