Bitcoin nie zmieni świata, Ethereum go zdetronizuje | Novogratz na Ethereal Summit

źródło: pexels/pixabay
4 367

Założyciel firmy Galaxy Digital i były partner banku inwestycyjnego Goldman Sachs, Mike Novogratz, zmienił swoje zdanie odnośnie przyszłości Bitcoina. Miliarder stwierdził na majowej konferencji ConsenSys’ Ethereal Summit, iż Bitcoin nie zmieni świata, gdyż stanowi zwykły środek wymiany oraz jest tylko i wyłącznie walutą. Novogratz dodał, że świat zrewolucjonizuje koncepcja Web 3.0, w którym główną rolę odegra Ethereum, a nie Bitcoin.

Komentarze Novogratza wskazywały, że Bitcoin osiągnął swoją ostateczną formę jako store of value i jest „w pewien sposób ukończony” pod względem posiadania przypadków praktycznego użycia. Oprócz zanegowania funkcji Bitcoina w kreowaniu przyszłego świata płatności, Mike zaskoczył  swoją wypowiedzią na temat Ethereum. Ku zaskoczeniu wielu osób, analityk zasugerował, że Ethereum prawdopodobnie zdominuje sferę płatności internetowych.

Według Novogratza, Web 3.0 ma być nowym paradygmatem interakcji z Internetem i oznaczać będzie zasadniczą zmianę w sposobie, w jaki ludzie wchodzą w interakcję w sieci. Informatycy i eksperci internetowi uważają, że Web 3.0 ułatwi życie w sferze online, gdyż inteligentne aplikacje, takie jak lepsze funkcje wyszukiwania, pozwolą użytkownikom znaleźć to, czego dokładnie szukają. Będzie to funkcjonować w stylu sztucznej inteligencji, która rozumie kontekst zapytania, a nie porównuje słowa kluczowe, jak ma to miejsce obecnie w sieci. W przemówieniu wygłoszonym podczas Ethereal Summit, założyciel Galaxy Digital podkreślił, że Ethereum posiada wysoki potencjał, aby zdominować Web 3.0 i zdetronizować Bitcoina jako główny układ napędowy kryptowalut.

kryptowaluty bitcoin ethereum
źródło: pexels/pixabya

Mike Novogratz – miliarder i analityk

Miliarder znany jest ze swoich nietrafionych analiz na rynku kryptowalut, głównie Bitcoina. Novogratz w jednym momencie przeznaczył 20% swojego portfela inwestycyjnego na krypto aktywa. Oprócz swoich predykcji co do ceny kryptowalut, Novogratz uważa bitcoina jako cyfrowe złoto. Podkreśla, że jest na tyle rewolucyjnym wynalazkiem, aby przyrównać go do złota.

We wrześniu 2018 roku, Novogratz udzielił wywiadu dla agencji CNBC, w którym skomentował swoje predykcje odnośnie cen na rynku kryptowalut. W rozmowie Novogratz stwierdził, że Bitcoin osiągnie cenę 10000 dolarów do końca 2018 roku. Prognoza się nie sprawdziła, więc Novogratz „przeciągnął” swój termin na rok 2019.

Co sądzicie o słowach Novogratza? Czy Ethereum pobije Bitcoina? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze