Byczo jak diabli! | Korea Południowa legalizuje handel kryptowalutami + Bitcoin we Francji jako pieniądz!

9 377

Robi się doprawdy byczo! Zgodnie z nowym rozporządzeniem Zgromadzenia Narodowego Korei Południowej, handel kryptowalutami w tym kraju został całkowicie uregulowany. Dzisiaj dotarła też do nas wiadomość o wyroku francuskiego Sądu, który przyznał bitcoinowi status pieniądza. Dzieje się!

Zgromadzenie Narodowe Korei Południowej zagłosowało za przyjęciem przepisów mających na celu restrukturyzację sektora blockchain i legalizację obrotu kryptowalutami. Po Indiach i Niemczech to kolejny kraj, który poczynił duży krok w tym kierunku.

Koreański regulator zmienił i uchwalił Special Financial Transactions Information Act – ustawę z listopada 2019 r. Teraz organ regulacyjny będzie pracował nad stworzeniem nowych ram, które określą jak nadzorować działalność dostawców usług wirtualnych aktywów (VASP). W ramach tej definicji mieszczą się oczywiście giełdy kryptowalut.

Handel kryptowalutami w Korei Południowej | Regulacje nabierają tempa

Simon Kim, CEO inkubatora blockchain Hashed z Seulu powiedział wczoraj:

Do tej pory istniała duża niepewność co do przepisów dotyczących kryptowalut w Korei Południowej. Jednak zgodnie z nowym prawem, kryptowaluty zostały oficjalnie sklasyfikowane przez instytucje jako klasa aktywów, a operatorzy aktywów wirtualnych mogą działać zgodnie z prawem obowiązującym w Korei.Uważam, że jest to silny, pozytywny sygnał dla Korei Południowej, która dąży do przodu i okazuje się być doskonałym poligonem dla blockchaina i kryptowalut na scenie światowej.

Nowe prawo obejmie firmy związane z kryptowalutami. Znajdą się wśród nich takie podmioty jak giełdy, czy dostawców usług powierniczych. Wszystkie one będą przestrzegać zasad przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i wdrażać procedury KYC.

Zainteresowane firmy będą musiały współpracować pod kątem weryfikacji z odpowiednim bankiem z Korei Południowej. Będą musiały również uzyskać certyfikację systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISMS). Wszystko do końca pierwszego kwartału 2021 r

Sunga Kim to dyrektor generalna jednej z wiodących południowo-koreańskich giełd kryptowalutowych Hanbitco. W swoim niedawnym wystąpieniu przyznała, że nowe środki pomogą zmniejszyć liczbę oszustw w branży:

Utworzono fundację, aby zmyć z giełd kryptowalut stygmat oszustw […] oraz ugruntować ichpozycję jako przejrzystych i niezawodnych podmiotów w branży. Doprowadzi to do rozwoju branży dzięki napływowi nowego kapitału.

Branża kryptowalut jest ostatnio świadkiem wielu ruchów regulacyjnych oraz nowych orzeczeń sądów w sprawach kryptowalut na całym świecie. Wśród najbardziej aktywnych ośrodków w tym zakresie znajdują się Chiny, Niemcy, Ukraina oraz …

Francja!

Jak donosi Les Echos, Bitcoin zyskał właśnie oficjalny status pieniądza we Francji! Wszakże BTC został uznany przez Sąd w decyzji dotyczącej kryptowalut już pod koniec lutego, ale wiadomość została podana oficjalnie dopiero teraz.

Orzeczenie wydał Sąd w Nanterre. BTC uznano za wymienny składnik wartości niematerialnych, podobny do waluty fiducjarnej.

Prawnik Hubert de Vauplane z Kramer & Levin mówi, że ta decyzja pozwala teraz legalnie wykorzystywać Bitcoin jako pieniądz. Powinno to pobudzić liczbę transakcji bitcoinami we Francji – pożyczanie, handel, transakcje repo itp., a tym samym znacznie upłynnić rynek kryptowalut.

Komentarze