Kontrakty Futures Bakkt na drodze do kolejnego rekordu wartości!

Kontrakty Futures Bakkt potrzebowały kilku miesięcy na to, żeby solidnie wystartować. W ostatnim czasie zyskują jednak coraz bardziej na popularności. W piątek padł rekord wysokości dziennego wolumenu – $15.5 milionów. Nowy rekord jednak jest już tuż za rogiem.

Przełamując fale

Od września do połowy października, kontrakty futures Bakkt cieszyły się popularnością na poziomie $2 milionów. Dopiero 23 października byliśmy świadkami gigantycznego skoku wartości do poziomu $4.8 mln. Dwa dni później pokonana została bariera $10 mln, a nawet teraz, przy słabej pozycji BTC, kolejne rekordy są coraz bliżej.

Według Bakkt Volume Bot, wartość dzisiejszego obrotu wynosić może nawet 1785 BTC, co plasuje wynik bardzo wysoko. Przy stałym utrzymywaniu się tendencji wzrostowej, obecny rekord zbyt długo się nie utrzyma.

Pozytywne sygnały

Bakkt przez wielu uznawane jest za furtkę dla inwestorów instytucjonalnych. Ciężko jednak realnie zmierzyć takie zainteresowanie.

W momencie gdy Bakkt świętuje kolejne sukcesy, inna platforma – CME, pierwsza platforma futures dla instytucjonalnych inwestorów znajduje się w kryzysie. Jak zauważył Alex Kruger, poziom jej wolumenu spadł do poziomu z 2018 roku.

Powodem tego spadku może być zmiana preferencji inwestorów. Zainteresowanie kontraktami rozwiązywanymi w BTC może być lepszą alternatywą niż propozycje CME. Po raz kolejny Alex Kruger studzi takie głosy przypominając, że Bakkt nie stanowi nawet 5% wielkości CME.

Bakkt poszerza zakres usług

Bakkt od teraz będzie nadzorował środki BTC instytucji, które wcześniej nie wykorzystywały platformy do tradingu. Rozwiązanie to zatwierdził Nowojorski Departament Usług Finansowych. Pierwszymi instytucjami, które skorzystają usługi są Pantera Capital, Galaxy Digital i Tagomi. Bakkt planuje zaangażować nowe podmioty w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Komentarze