Koniec bessy na Bitcoinie

29 309

Koniec bessy na Bitcoinie – salda wymiany BTC osiągnęły najniższy poziom od 4 lat

Uśpione Bitcoiny, nieruchome przez co najmniej rok sugerują, że akumulacja się skończyła — to jest coś, co tradycyjnie towarzyszy końcowi bessy.

Bitcoin (BTC) może już rozpocząć nowy trend wzrostowy w skali makro, jeśli historia się powtórzy. A wszyscy wiemy, że historia bardzo lubi się powtarzać.

Taki jest wniosek z badań nad najnowszymi danymi obejmującymi ilość podaży BTC uśpionych przez rok lub dłużej do lipca 2022 roku.

Fale Hodled BTC sugerują, że bessa się skończyła

Według niezależnego analityka Milesa Johala, który 29 lipca przesłał wyniki do mediów społecznościowych, formacja „zaokrąglonego szczytu” w „hodled” BTC jest w trakcie tworzenia.

Gdy tak się stanie, cena powinna zareagować — tak jak wiele razy wcześniej.

Wskazówka tkwi w metryce Bitcoin HODL Waves, która rozkłada podaż w zależności od tego, kiedy każdy Bitcoin się ostatnio poruszył. Rok temu lub więcej — roczna fala HODL — obecnie odzwierciedla większość podaży.

Załączony wykres Johala pokazuje, że im większy udział w ogólnej podaży stacjonarnej przez co najmniej rok, tym bliżej dna makro znajduje się BTC/USD.

Co ważniejsze jednak, spowolnienie rocznej fali HODL – wskazujące na uspokojenie się akumulacji – po którym następuje odwrócenie trendu, zawsze pojawiało się na początku nowego długoterminowego trendu wzrostowego cen BTC.

To zjawisko „zaokrąglonego szczytu” jest zatem bacznie obserwowane jako potencjalne źródło nadziei, ponieważ Bitcoin już nadrabia straty.

W komentarzach Johal twierdził, że do tej pory niewielu analityków zwracało uwagę na Fale HODL.

Salda giełdowe najniższe od 2018 roku

Tymczasem niezależnie firma analityczna Glassnode zwraca uwagę na trwający trend transferowania Bitcoinów poza giełdy.

BTC w portfelach giełdowych stanowi obecnie zaledwie 12,6% całkowitej podaży, co oznacza spadek o 4,6% całkowitej podaży od krachu w marcu 2020 r., zauważyli pracownicy Glassnode.

Saldo Bitcoinów przetrzymywanych na giełdach kontynuuje spadek makro, osiągając 12,6% podaży w obiegu (2,4 mln BTC).

Bilanse giełdowe odnotowały teraz makro odpływ ponad 4,6% podaży w obiegu od ATH z marca 2020 r.

W liczbach przedstawia się to teraz następująco: spadek do 2,4 miliona BTC w porównaniu do 3,15 miliona BTC w marcu 2020 r. Liczba ta jest najniższa od lipca 2018 r.

Na początku tego miesiąca Cointelegraph poinformował o przyspieszającym trendzie usuwania Bitcoinów z giełd.

Absolutnie są to bardzo interesujące dane. Sugerują, że Bitcoin pomimo kłopotów z ceną jest bardzo pożądanym aktywem i nic nie wskazuje na zmianę tego trendu.

Strategia uśredniania ceny zakupu do dolara DCA (ang. Dollar Cost Averaging) omawiana wielokrotnie na łamach bithub.pl okazuje się bardzo skuteczna i efektywna.

Czas pokaże czy rzeczywiście dno na kursie BTC już było. Jednak warto zwrócić uwagę, że poprawa sentymentu zbiega się w czasie ze słabnącą ofensywą Rosji na Ukrainie a także przesileniem makro ekonomicznym.

Teoria głosi, że giełda wyprzedza gospodarkę o co najmniej pół roku. Więc i tym razem wszystko się zgadza.

To naprawdę może być koniec bessy na Bitcoinie.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze