Ślub w Metaverse ? Całkiem niedługo ale niestety nie w Polsce

Małżeństwa i sprawy sądowe mogą odbywać się w Metaverse

Minister sprawiedliwości Singapuru uważa, że ​​zintegrowana platforma wykorzystująca Metaverse sprawi, że proces rozwiązywania sporów będzie wygodniejszy i skuteczniejszy.

Według ministra rządu Singapuru pewnego dnia w Metaverse mogą być oferowane legalne postępowania małżeńskie takie jak śluby, rozwody oraz zwykłe spory sądowe i usługi rządowe.

Przemawiając na TechLaw Fest 2022 20 lipca, minister sprawiedliwości Singapuru Edwin Tong przekonywał, że nawet bardzo spersonalizowane, intymne wydarzenia, takie jak uroczystość zawarcia małżeństwa, będą miały miejsce online w Metaverse:

„Należy się spodziewać, że ​​oprócz rejestracji małżeństw, inne usługi rządowe będą wkrótce dostępne online za pośrednictwem Metaverse”.

Na temat usług prawnych w Metaverse minister dodał, że „nie ma powodu, dla którego nie można zrobić tego samego w przypadku usług prawnych”.

„Pandemia pokazała nam już, że nawet rozwiązywanie sporów — kiedyś postrzegane jako proces wymagający fizycznego kontaktu[…] może odbywać się prawie całkowicie online”.

Tong podał przykład, że spór prawny dotyczący np. wypadku na placu budowy może być oglądany w trzech wymiarach za pośrednictwem „pojedynczej wirtualnej platformy” wykorzystującej technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR):

„Możesz znaleźć się w prawdziwym tunelu lub obiekcie do przechowywania ropy, aby spojrzeć na spór budowlany z perspektywy rzeczywistości rozszerzonej, reprezentującej rzeczywistą przestrzeń”.

Tong stwierdził, że dodanie takiej technologii nie wykluczyłoby tradycyjnych przesłuchań offline. Zaznaczył, że „zawsze może być element hybrydowy”:

„Wierzę, że taka zintegrowana platforma sprawi, że cały proces rozwiązywania sporów będzie wygodniejszy, skuteczniejszy i będzie nadążał za rozwojem świata”.

Na początku tego roku platforma Metaverse Decentraland zorganizowała swój pierwszy ślub na swoim Metaverse z wirtualnym tłumem 2000 gości i kancelarią prawniczą Rose Law Group, aby legalnie sformalizować małżeństwo.

Założyciel i prezes grupy, Jordan Rose, twierdzi, że było to pierwsze w historii wesele zorganizowane na dowolnym Metaverse opartym na blockchain.

Tymczasem rząd Korei Południowej podjął już kroki w kierunku wprowadzenia Metaverse do życia publicznego. Przeznaczył 177 milionów dolarów na opracowanie platformy dla obywateli, pozwalającej uzyskać dostęp do różnych usług rządowych.

Rozwój Metaverse zaczyna przybierać na sile i staje się bardzo dynamiczny. Możliwości zastosowania technologii Metaverse w świecie rzeczywistym są bardzo duże i cały czas rosną wraz z pomysłowością twórców.

Jest to prawdopodobnie najbardziej użytkowa dziedzina oparta ba blockchain, której zastosowanie nie będzie kontrowersyjne ani ryzykowne.

Czy w Polsce ktoś przygotowuje się do wprowadzenia Metaverse ? Coś ktoś słyszał ? Czy jak zwykle czekamy aby kupić technologię za grube miliardy.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx