Komiksy w postaci NFT od Method Mana

Kolejny legendarny artysta planuje wejść na rynek NFT. Tym razem chodzi o związanego z grupą Wu-Tang Clan rapera Method Mana.

W przeciwieństwie jednak do Jaya-Z, który niedawno wyemitował NFT nawiązujący do swojego debiutanckiego albumu, Method Man planuje wydać serię komiksów. Na szczęście dla fanów twórczości amerykańskiego rapera, NFT mają być bogate w cyfrowe treści.

Cyfrowe komiksy NFT

Method Man zapowiedział wydanie komiksowej serii Tical World. Pierwsza część zostanie wydana pod tytułem „Part One: Origin”. Oprócz samego komiksu, nabywcy NFT Method Mana otrzymają również liczne bonusy. W przypadku pierwszego NFT będą to między innymi dzieło sztuki stworzone przez Method Mana i Alexa Smetsky’ego, dla którego inspiracją było Killa Beez.

NFT wypełnione atrakcjami dla fanów Method Mana

Fani Method Mana otrzymają również dostęp do niepublikowanej wcześniej muzyki, która zostanie wzbogacona animacją przedstawiającą historię Tical World. To jednak nie wszystko, bo osoby, którym uda się nabyć NFT otrzymają również złotą kartę VIP do Tical Athletics.

Co ciekawe najprawdopodobniej nie będzie to pierwsza działalność artysty związana z kryptowalutami. Już w listopadzie ubiegłego roku pojawiła się reklama zdecentralizowanego protokołu C.R.E.A.M., w której wokal brzmi tak, jakby nagrał go Method Man. Artysta nie potwierdził jednak oficjalnie swojego udziału w tym przedsięwzięciu.

NFT emitowane przez popularnych raperów

Przygotowane z okazji 25-lecia debiutanckiego albumu NFT od Jaya-Z zostało sprzedane za ponad pół miliona złotych (szczegóły znajdziesz w artykule: NFT od Jaya-Z sprzedany za 139 000 dolarów). Wydaje się prawdopodobne, że popularność Method Mana oraz Wu-Tang Clan pozwolą uzyskać równie wysoką kwotę.

Na razie nie ujawniono, kiedy NFT zostanie wystawiony na aukcji, ani jaka będzie cena wyjściowa. Miłośnikom komiksów przypominamy natomiast o NFT Spider-Man na Veve, które w weekend trafiły na popularną platformę. Zainteresowanie użytkowników było wyjątkowo duże i już po kilkunastu godzinach od dodania nowej serii wyprzedały się cztery z pięciu rodzajów NFT. Wciąż jednak można kupić najbardziej pospolity cyfrowy przedmiot kolekcjonerski.

Komentarze