NFT Spider-Man na Veve

Popularna aplikacja Veve, dzięki której można kupować NFT związane z popularnymi komiksami i filmami, nawiązała pierwszą współpracę z marką Marvel.

Dzięki temu miłośnicy historii o superbohaterach mogą kupować NFT Spider-Man. Kolekcja składa się z pięciu cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich.

Duże zainteresowanie NFT ze Spider-Manem

Sprzedaż nowych NFT rozpoczęła się zaledwie wczoraj, ale już wyprzedano całe nakłady czterech z pięciu tokenów. Co ciekawe w sprzedaży wciąż dostępny jest NFT o rzadkości common (pospolity), czyli najtańszy token sprzedawany za 40 dolarów. Pozostałe NFT (w tym niezwykle rzadki za 400 dolarów) zostały wyprzedane.

NFT od Veve: zalety i wady

Aplikacja Veve to ciekawa propozycja dla osób, które chciałyby zacząć zbierać NFT, ale nie interesują ich techniczne zagadnienia. W tym przypadku wystarczy zainstalować aplikację, wybrać jeden z dostępnych NFT i dokonać zakupu (płatność realizowana jest przez Google Pay lub Apple Pay).

Nie trzeba więc tworzyć portfela ani kupować kryptowalut, aby móc dołączyć do grona posiadaczy NFT. Dodatkowo Veve przygotowuje naprawdę staranne modele, które nie są jedynie statycznymi grafikami, ale modelami 3D.

Veve ma jednak kilka wad, o których warto wspomnieć. Najważniejszą jest to, że zakupione tokeny przypisane są do konta powiązanego z adresem email użytkownika. Nie można więc mieć nad nimi pełnej kontroli, jak w przypadku NFT przechowywanych na portfelu kryptowalutowym (przy okazji polecamy lekturę poradnika: Trezor vs. Ledger | Porównanie portfeli kryptowalut).

Dodatkowo kupując NFT przez Vevo, użytkownik ma do wyboru tylko płatność Apple Pay lub Google Pay. Te natomiast wiążą się z wysokimi prowizjami. Teoretycznie problem można rozwiązać poprzez zakup kryptowaluty ECOMI (OMI), którą można handlować na takich giełdach jak Bitforex, Gate.io, OKEx. Następnie należy ją przesłać na adres powiązany z kontem Veve i zamienić na GEM, których wartość powiązana jest z dolarem i którymi można płacić za NFT. Problem w tym, że opcja konwersji została zablokowana przez twórców aplikacji już kilka miesięcy temu i na razie nic nie wskazuje na to, aby miała zostać przywrócona.

Jeżeli więc ktoś jest zainteresowany zakupem Spider-Man NFT na Veve, musi się liczyć z wysokimi prowizjami.

Komentarze