Kolejne kwartalne spalanie BNB za nami

3 059

Podczas szesnastego kwartalnego spalania Binance Coin (kryptowaluty związanej z ekosystemem giełdy Binance) nieodwracalnie zniszczono aż 1 296 728 BNB.

Przy obecnym kursie BNB (285 USD) jest to około 369 567 480 USD. Dzięki spalaniu zmniejsza się podaż kryptowaluty, co teoretycznie może prowadzić do zwiększenia jej wartości.

Binance spala BNB

Informacja o zakończeniu 16 kwartalnego spalania pojawiła się na Twitterze (@binance). Poinformowano w niej, że spalono 393,6 mln dolarów:

393.6M USD has been burned!

Gdyby natomiast przy obliczeniach skorzystać z najwyższego kursu BNB, jaki odnotowano w maju bieżącego roku, wartość spalonych Binance Coin wyniosłaby aż 889 957 393 USD.

Tym razem spalanie nie wpłynęło w widoczny sposób na kurs kryptowaluty (a jak widać po kwotach przeliczonych na USD, wartość spalonych BNB od wczoraj spadła). W dłuższej perspektywie może mieć jednak korzystny wpływ na wysokość kursu BNB, zwłaszcza że nie jest to ostatnie spalanie. Według informacji dostępnych na stronie Binance takie działania będą kontynuowane do momentu, w którym zniszczonych zostanie aż 50% wszystkich BNB, czyli 100 000 000 Binance Coin.

Dlaczego giełda Binance spala tokeny?

Na odkupienie 1 296 728 BNB, które zostały bezpowrotnie zniszczone podczas zakończonego wczoraj spalania, giełda wydała około 20% swojego zysku za ostatnie trzy miesiące. Dzięki regularnemu spalaniu ilość dostępnych w obiegu BNB zmniejsza się co trzy miesiące, co sprawia, że kryptowaluta staje się coraz rzadsza.

Pierwsze kwartalne spalanie miało miejsce w 2017 roku, kiedy to bezpowrotnie zniszczono 986 000 BNB, natomiast za rekordowe (jeżeli chodzi o ilość spalonych BNB) należy uznać niszczenie, które przeprowadzono w pierwszym kwartale tego roku. To właśnie wtedy, podczas czternastego spalania, zniszczono aż 3 619 888 BNB. Dzięki transparentnej technologii blockchain każda osoba zainteresowana tematem może prześledzić historię transakcji i upewnić się, że BNB rzeczywiście zostały spalone. Potwierdza to zalety technologii, o których pisaliśmy między innymi w artykule: wykorzystanie blockchain w walce z korupcją.

Komentarze