Kolejne 100 milionów Tetherów trafiło do skarbca firmy Tether Limited

2 380
Kolejne 100 milionów Tether (USDT) zostały przelane z giełdy Bitfinex i umieszczone w portfelu skarbowym Tether . Wycofywanie tak znaczącej ilości stableconia odbija się na płynnośći całego rynku kryptowalut. Saldo Bitfinex spadło nawet do 3 milionów USDT, po czym  wzrosło w skutek nowych transakcji do około 7 milionów USDT.

W przeszłości duże kwoty USDT wstrzykiwane na giełdy często prowadziły do ​​natychmiastowej wzrostu cen Bitcoina (BTC) na całym rynku. Teraz wycofywanie stablecoina zbiega się ze stagnacją cyfrowego złota, ponieważ handel prawdopodobnie powoli przenosi się na inne pary i rynki.

Wczoraj # Upgrade zniszczył 500 milionów tetherów ( #USDT ). Oficjalnym wyjaśnieniem jest to, że tokeny Tether są wymieniane „kiedy kwota krążąca przekracza kwotę wymaganą do działania Tether”. Spalenie 500 milionów tokenów opisywaliśmy wczoraj w artykule „Tether 500 mln spalonych monet bitfinex ucieka od stablecoina?”

Jaki jest udział Tethera w rynku BTC

W ostatnich tygodniach udział USDT w handlu BTC zaczął spadać  z  60% osiągając poziom  około 44%.  Udział, USDT w całym rynku kryptowalutowym również spada jednak znacznie wolniej i wciąż wynosi około 18% wszystkich transakcji.W tym samym czasie zimny portfel Bitfinex BTC odnotował napływ środków, chociaż saldo jest nadal stosunkowo niskie i wynosi około 133,317 BTC. Aktualna podaż USDT wynosi  poniżej 2 miliardów tokenów, co stanowi najniższy poziom w ciągu ostatnich 10 miesięcy. Możliwe, że więcej monet zostanie wycofanych, ponieważ USDT coraz więcej  gromadzi się na rachunku Bitfinex. Od 7:00 UTC w piątek portfel Bitfinex ilość Tethera wzrosła z około 7 milionów USDT do 9 milionów, co sugeruje możliwość przeniesienia jeszcze większej ilości waluty do skarbca firmy Tether.

Jak długo cena USDT jest poniżej dolara

Trwające kontrowersje wokół Bitfinex i Tether wzbudza duże emocje na rynku kryptowalutowym. Cena USDT jest poniżej 1 dolara prawie przez miesiąc i jest na dobrej drodze do pobicia rekordu z zeszłej wiosny, kiedy to stablecoin utrzymywał wartość poniżej 1 dolara przez sześć tygodni.

USDT jest cały czas utrzymywany na innych giełdach, między innymi na Binance  gdzie aktualnie znajduje się 700 milionów Tetherów.

Komentarze