Kapitalizacja rynkowa kryptowalut wzrasta o 15% w ciągu tygodnia

7 010

Po ujawnieniu daty połączenia Ethereum kapitalizacja rynkowa kryptowalut wzrasta o 15% w ciągu tygodnia

Pozytywne nastroje i ceny tokenów sugerują, że nadchodzące połączenie Ethereum pomaga katalizować szerokie ożywienie cen kryptowalut.

To był niestabilny, ale pozytywny tydzień dla kryptowalut, ponieważ inwestorzy zignorowali ostrzeżenia weteranów kryptowalut, że istnieje większe prawdopodobieństwo spadków i wskoczyli z powrotem na rynek przy pierwszych oznakach wzrostu cen.

Dowody na odwrócenie nastrojów można znaleźć w indeksie Crypto Fear & Greed Index, który wspiął się do strefy strachu po spędzeniu rekordowego czasu na skrajnym terytorium strachu z powodu spadku cen w maju i czerwcu.

Jeśli chodzi o to, co wywołało rajd ze skrajnego strachu, bliższe przyjrzenie się osi czasu wskazuje na ogłoszenie oczekiwanej daty fuzji Ethereum, która miała miejsce 15 lipca.

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują, że po ujawnieniu daty Merge Etherum cena Etherum (ETH) wzrosła o 38,5% z 1190 USD do dziennego maksimum wynoszącego 1650 USD 22 lipca.

Wraz z rosnącą ceną Etherum, całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia o 15% do obecnej wartości 1,051 biliona dolarów.

Projekty związane z Ethereum zyskują na sile

Dalsze dowody na to, że podekscytowanie związane z przejściem Ethereum na proof-of-stake (PoS) napędza wzrosty, można znaleźć, przyglądając się największym zwycięzcom w ciągu ostatniego tygodnia, który obejmuje wiele projektów związanych z wiodącym protokołem inteligentnych kontraktów.

Gdy Ethereum przejdzie na PoS, rozległa sieć wydobywcza, która obecnie zabezpiecza sieć, zostanie osamotniona i będzie potrzebować nowego łańcucha do wydobycia.

Ethereum Classic (ETC) jest jedną z najlepszych opcji pod względem projektowania sieci i kompatybilności, ponieważ technicznie jest to oryginalny łańcuch Ethereum proof-of-work.

Cena ETC wzrosła o 100% w ciągu ostatnich dziewięciu dni, co sugeruje, że istnieje duży zasób traderów, którzy również przewidują migrację górników do Ethereum Classic, co może dobrze wróżyć cenie tokenów w dłuższej perspektywie.

Płynne stakowanie odzyskuje swoich zwolenników

Innym znaczącym gainerem czerpiącym korzyści z rozwoju związanego z Ethereum jest Lido DAO (LDO), platforma do obstawiania, która pozwala deponentom obstawiać swoje Etherum w zamian za sETH, który jest reprezentacją jeden do jednego, która może być używana jako zabezpieczenie w zdecentralizowanych finansach.

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują, że od czasu ujawnienia danych Merge cena LDO wzrosła o 80%, z 0,885 USD do obecnej ceny 1,59 USD po chwilowym wzroście do 1,92 USD 20 lipca.

Oprócz rozmachu uzyskanego dzięki powiązaniu z Ethereum Merge, cena LDO skorzystała również z dodania obsługi innych protokołów, takich jak Solana (SOL) i Polkadot (DOT), a także z rozszerzenia do protokołów warstwy 2 .

https://twitter.com/LidoFinance/status/1549034818155020289?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1549034818155020289%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fcrypto-market-cap-climbs-15-in-a-week-following-etheuerm-merge-date-revelation

Mamy za sobą bardzo udany tydzień na rynku kryptowalut i można pokusić się o stwierdzenie, że nie jest to ostatni taki tydzień w najbliższych tygodniach. Na razie nic nie wskazuje na zakończenie korekty wzrostowej. Dla mnie osobiście to może być poziom o koło 32 500 $ na BTC i będzie związane z oczekiwanymi sukcesami Ukraińców na froncie.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze