Już teraz te umiejętności dają świetną pracę, a za kilka lat w ofertach będzie można przebierać

Specjalistyczna wiedza w zakresie Blokchain jest pewną przepustką do dostania świetnej pracy. Wszystko wskazuje na to, że za kilka lat wiedza ta będzie jeszcze wyżej wyceniana.

Podczas londyńskich targów Blokchain Expo London 2017 w kuluarach przyznawano, że obecnie branża potrafi „wessać” każdego specjalistę, który zna języki programowania związane z inteligentnymi kontraktami.

Najważniejsza jest znajomość Solidity. Przydają się również starsze języki, jak Serpent i LLL. Firmy wykorzystują również deweloperów znających Java, C++, Go i Python, bo ich stosunkowo najłatwiej nauczyć rozwiązywania programistycznych problemów związanych z Blokchainem.

Obecnie na świecie istnieje kilka największych ośrodków, które inwestują w programistów potrafiących wdrażać rozwiązania oparte na Blokchainie. Są to Londyn, Japonia, Bliski Wschód i Dolina Krzemowa na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Pensja roczna dewelopera sięga równowartości miliona złotych, a w najbliższych latach ma się znacznie zwiększyć.

Programiści to nie jedyni fachowcy w nowych obszarach, którzy mogą w najbliższych latach zwielokrotnić swoje zarobki:

Nawet bardziej niż programistów, brakuje na rynku ludzi rozwijających biznes, którzy rozumieliby złożoność nowych technologii: Blokchaina, Sztucznej Inteligencji czy Internetu Rzeczy. To oni wpłyną na wykorzystanie Blokchaina w większej liczbie inwestycji i spowodują, że rozwiązania na nim oparte trafią do szerokich mas.

mówi portalowi CoinTelegraph Philip Butler dyrektor Larson Digital.

 

Komentarze