Już ponad 50% Amerykanów wierzy w kryptowaluty

Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród Amerykanów potwierdzają stale postępującą adopcję kryptowalut. Okazało się, że już ponad 50% ankietowanych uważa kryptowaluty za przyszłość finansów.

W badaniu przeprowadzonym przez StarkWare wzięło udział 2000 osób w różnym wieku.

Kto wierzy w kryptowaluty?

Wyniki ankiety pokazały, że największą wiarę w kryptowaluty mają osoby w wieku od 25 do 34 lat. W tej grupie wiekowej kryptowaluty jako przyszłość finansów postrzega około 68%.

Również starsze osoby są coraz bardziej otwarte na nowe technologie. Aż 61% ankietowanych pomiędzy 35 a 44 rokiem życia wierzy w krypto.

Łącznie na 2000 osób, które wzięły udział w ankiecie przeprowadzonej przez StarkWare, 53% ma pozytywne nastawienie do kryptowalut. Co ciekawe pomimo wiary w to, że cyfrowe aktywa mogą odmienić świat finansów, tylko 17% przyznało, że zainwestowało w nie pieniądze.

Jak inwestują osoby, które postrzegają kryptowaluty jako przyszłość finansów?

Blisko połowę z 340 osób, które zdecydowały się na zakup kryptowalut, można uznać za całkowite przeciwieństwo hodlerów. Przyznali oni, że nie tylko regularnie sprawdzają stan swojego portfela za pośrednictwem aplikacji do śledzenia kursów, ale również często dokonują zmian.

Zaledwie 14% osób, które kupiły kryptowaluty, wytrzymało tydzień bez dokonywania zmian w swoim portfelu. Co ciekawe bardzo często okazuje się, że najlepiej na inwestycji w kryptowaluty wychodzą te osoby, które „kupiły i zapomniały”, a nie te, które każdego dnia poświęcają wiele godzin na analizy. Dodatkową korzyścią wynikającą z takiego podejścia jest o wiele mniejszy stres (zobacz również: Crypto Brawl: Lepiej być HODLerem niż traderem).

Postrzeganie kryptowalut jako przyszłości finansów przez osoby, które nie zainwestowały w kryptowaluty żadnych pieniędzy, pokazuje, że tradycyjny system cieszy się coraz mniejszym zaufaniem. Jednocześnie nieustannie przybywa osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie kryptowalut, a według niedawnego raportu giełdy CryptoCom do końca roku liczba użytkowników krypto może wzrosnąć do jednego miliarda (szczegóły znajdziesz w artykule: Miliard użytkowników kryptowalut do końca roku).

Co sądzisz o wynikach ankiety przeprowadzonej przez StarkWare? Czy zgadzasz się z tym, że kryptowaluty to przyszłość całego sektora finansowego?

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx