Justin Sun przeprasza za aferę lunchową z Warrenem Buffetem.

2 783
Twórca Tron, Justin Sun, przeprasza za agresywną promocję lunchu z Warrenem Buffetem. Swoje oświadczenie opublikował za pomocą mediów społecznościowych.

Justin Sun i Warren Buffet

Justin Sun przeprasza za pośrednictwem platformy Weibo, po chińsku w czwartek. W oświadczeniu tym dowiadujemy się, że “szczerze przeprasza opinię publiczną, media, oficjeli i regulatorów” za swoje działania marketingowe, zwłaszcza w zakresie długo wyczekiwanego lunchu z Warrenem Buffetem.

“Moją intencją za lunchem z Buffetem była moja admiracja jego osoby oraz entuzjazm wobec akcji charytatywnych. Był to prosty, ale i samolubny sposób na promocję blockchaina i mojego projektu. Niestety, moje niedojrzałe, naiwne i impulsywne zachowanie […] doprowadziły do serii znaczących i niespodziewanych konsekwencji. Przez cały ten czas, przeszedłem drogę od bycia podekscytowanym, zmartwionym, przerażonym i pełnym żalu. Doprowadziło to do negatywnego wpływu na opinię pibliczną i zmartwiło także regulatorów. Jeszcze raz: Przepraszam.”

Problemy Suna

Sun nie doprecyzował, o których regulatorów może chodzić, ale wspomniał o tym aż 13 razy. Do tej pory opublikował przeprosiny wyłacznie po chińsku. Oświadczenie pojawia się na kilka dni po przesunięciu lunchu z Warrenem Buffetem z powodów zdrowotnych.

Niedługo po opublikowaniu oświadczenia, chińskie media poinformowały o umieszczeniu Suna na granicznych listach kontrolnych – mimo, iż ten znajdował się aktualnie w San Francisco.

Twórca projektu Tron powiedział również, że planuje ograniczyć swoją prezencję w mediach, aby przemyśleć całą sytuację.

“Będę musiał odpocząć z powodu choroby. Ograniczę aktywność na Weibo oraz w wywiadach medialnych. Wszystkie moje wysiłki skupię na rozwoju technologii”.

W środę, Sun poinformował, że czuje się dużo lepiej i niedługo wraca do pracy w pełnym wymiarze.

Justin Sun jest jedną z najgłośniejszych osób w środowisku blockchainowym. Jego lunch z Warrenem Buffetem stał się słynnym niuansem, który przyciągnął masę uwagi oraz komentarzy. Refleksja Suna nad swoim zachowaniem pokazuje, że nawet tacy giganci branży blockchain muszą się jeszcze wiele nauczyć. Choć przecież, jak mówi stare porzekadło – człowiek uczy się przez całe życie.

Komentarze