John McAfee chce drukować własną kryptowalutę

1 843

McAfee chce wydać kolejną własną kryptowalutę…

Jeden z najbardziej ekscentrycznych znawców kryptowalut John McAfee wpadł na nietypowy pomysł promocji i wprowadza własną kryptowalutę pod nazwą „McAfee Redemption Unit”.

Jak widać powyżej chce on aby jednostki kryptowaluty o nominałach 1,5,10,20,50,100,500 które, byłyby drukowane jak normalne banknoty wraz z hologramami. Ciekawostką jest to, że również obrazy na niektórych nominałach pokazują McAfee a także inne osoby (twórcę bitcoin.com, przedsiębiorce związanego z kryptowalutami Brocka Pierce’a i założyciela Bitmaina Jihana Wu). Kontrowersyjny McAfee jest natomiast pokazany na jednym z nominałów wprost ze sceny przekazanej w tym filmie.

Oczywiście dana kryptowaluta zostanie oparta na blockchain’ie i każdy będzie mógł ją wymienić na walutę FIAT (za opłatą) zwracają je do fundacji MRU. Innym równie nowym pomysłem jest to, że 1 MRU będzie stanowiło możliwość odbycia 1 minuty spotkania z Johnem McAfee. Jak wyliczono wydrukowano fizycznie nominały o łącznej wartości 341 tys. MRU natomiast ogółem tokenów będzie około 6 mln. Rozwiązanie tych zobowiązań przez 72-letniego ekscentrycznego milionera zajmie mu 28 lat! Przy jego obecnym stylu życia można wątpić czy dopełni ich całości.Odkupienie samego MRU będzie trudniejsze niż USD z Tetheru. Plan zakłada że można to zrobić jedynie osobiście w Meksyku podczas 2-godzinnego przedziału czasu każdego dnia kiedy to zostanie ustalony termin spotkania z McAffem. Co ciekawe jeden użytkownik może nabyć maksymalnie 100 MRU. Jak komentuje to sam twórca:

„Odkupienie celowo jest bardzo drogie. Moi wyznawcy są bardzo lojalni i czuję się pewnie, że wielu z nich przejdzie przez czas i ogromny koszt, aby spędzić ze mną swój czas prywatny. Zobacz, co to może zrobić z podstawową wartością każdej jednostki odkupienia. Jeżeli wartość jednostki opiera się nawet zdalnie na koszcie odkupienia, który ludzie są gotowi zapłacić, wówczas banknoty natychmiast podskoczą na wartości. Ale najważniejszy jest sposób, w jaki zbudowałem witryny aukcyjne. Nie mogę teraz powiedzieć nic więcej na ten temat. „

Czy ten pomysł w Waszej ocenie jest zbyt ekscentryczny? Czy jest to żart czy nominalnie prawdziwy nowy token, który chce stworzyć McAfee po porażce poprzedniego projektu? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze