John McAfee pompuje kurs altcoinów czy przepowiada przyszłość?

John McAfee, mówi wam coś to nazwisko? Bardzo prawdopodobne, że tak. Przed erą kryptowalut kojarzony był z popularnym antywirusem. Obecnie jest to aktywny uczestnik w społeczności Bitcoin, który między innymi przez kontrowersyjne wpisy wzbudza duże zainteresowanie.

Bitcoin za $500 000 do 2020 roku?

Największą chyba uwagę wzbudziła jego pewność co do kursu Bitcoina. John na twitterze oświadczył, że w ciągu 3 lat kurs BTC dojdzie do $500 000. Jeśli tak się nie stanie to pojawi się w narodowej telewizji w ściśle określonym poniżej celu.

Następnie podwoił zakład zostawiając te same ramy czasowe.


John McAfee, pomaga sobie czy społeczności?

Jednak jest coś na co warto zwrócić uwagę teraz przed świętami. Przedwczoraj na swoim twitterze ogłosił, że będzie codziennie opowiadał o wybranym altcoinie. Podkreślił, że większość altcoinów to oszustwo i śmieci a on po przeczytaniu dokumentacji podzieli się ze światem informacjami, które kryptowaluty zmienią świat. Jasno zaznaczył, że coś go z tymi walutami łączy.

Faktycznie wczoraj opublikował pierwszego tweeta o kryptowalucie Electroneum (ETN). Jako przykłady powodów czemu ETN jest jego zdaniem wyjątkowy podał między innymi następujące cechy.

  • Można rozpocząć wykopywanie za pomocą 1 przycisku
  • ETN ma 400 000 użytkowników, w tym 110 000 uczestników ICO
  • 8 centów za 1 token to bardzo tanio
  • Jest to pierwsza brytyjska kryptowaluta, chociaż John nie wie jak ma się to do wartości ETN

Równocześnie rynek zareagował widocznym i gwałtownym skokiem ceny chwilę po publikacji. Kto był wystarczająco szybki ten mógł sporo zyskać.

John McAfee zapewnił również, że nie pompuje w ten sposób altcoinów dla własnego zysku i nie posiada ETN.

Warto zastanowić się czy można wierzyć w jego wiarygodność i czy przepowiednie się zrealizują. Kwestia ta pozostaje z naszej strony otwarta i do rozważenia przez was drodzy użytkownicy. Kto chce przed świętami trochę pospekulować ten ma dobrą okazję – wystarczy szybko odświeżać twittera. Czy John McAfee wykorzystuje popularność dla własnych zysków, czy może jego przepowiednie się sprawdzą i wskazane kryptowaluty odbędą jakąś kluczową rolę? Czas pokaże.

Źródło zdjęcia: Brian Finke, Wired.co.uk

Janusz Zieliński

Komentarze