Joe Biden konstytuuje front walki z przestępczością o charakterze cyfrowym

Prezydent Joe Biden poinformował, że Stany Zjednoczone planują złączyć wysiłki 30 państw w celu zwalczania przestępczości o charakterze cyfrowym.

Zgodnie z treścią oświadczenia wydanego przez Biały Dom, prezydent Biden wyznał, że USA połączą siły z 30 innymi krajami, w tym sojusznikami z Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) i krajów G7, aby przeciwdziałać niezgodnym z prawem praktykom w przestrzeni technologii i zasobów cyfrowych.

„W tym miesiącu Stany Zjednoczone połączą ze sobą 30 krajów, aby przyspieszyć naszą współpracę w zwalczaniu cyberprzestępczości, usprawnić współpracę organów ścigania, powstrzymać nielegalne wykorzystywanie kryptowalut […].

Budujemy koalicję narodów, aby opowiadać się za zaufaną technologią 5G i inwestować w nią oraz lepiej zabezpieczać nasze łańcuchy dostaw.

Ponadto, w pełni wykorzystujemy nasze możliwości, aby ograniczać złośliwą aktywność cybernetyczną, w tym zarządzać zarówno ryzykiem, jak i możliwościami pojawiających się technologii, takich jak obliczenia kwantowe i sztuczna inteligencja”.

Prezydent wezwał również wszystkich Amerykanów i amerykańskie firmy do podjęcia niezbędnych kroków w celu uniknięcia stania się ofiarami przestępstw internetowych.

Rząd federalny potrzebuje w tych wysiłkach zaangażowania każdego Amerykańskiego i każdej amerykańskiej firmy.

Musimy zamknąć nasze cyfrowe drzwi – na przykład szyfrując nasze dane i stosując uwierzytelnianie wieloskładnikowe – i musimy budować technologię w bezpieczny sposób już na etapie projektowania, umożliwiając konsumentom zrozumienie zagrożeń związanych z technologiami, które kupują.”

Informacja ta pojawia się w następstwie wydania przez Biały Dom majowego zarządzenia wykonawczego i lipcowego memorandum w sprawie ochrony krytycznej infrastruktury USA przed atakami cybernetycznymi.

Z archiwum Bithub:

Komentarze