„Japoński Amazon” Rakuten uruchamia giełdę kryptowalut

1 466
Wczoraj Rakuten ogłosił pomyślną rejestrację giełdy kryptowalut, wyewoluowanej z przejętej w ubiegłym roku giełdy Everybody’s Bitcoin. Rakuten to jeden z gigantów branży e-commerce na świecie, choć w Japonii zajmuje pozycje lidera, przez to nazywany jest “Japońskim Amazonem”.



Japoński Amazon

W poniedziałek Rakuten ogłosił uruchomienie giełdy kryptowalut Rakuten Wallet wraz z nadejściem kwietnia. Zgodnie z notką prasową, 25 marca zarejestrowano, wedle prawa: “virtual currency exchange company”, przy pomocy Kanto Finance Bureau (KFB).

Nowo powstała giełda rozpocznie działalność już w przyszłym miesiącu, tym samym kończąc pracę Everybody’s Bitcoin (“All Bitcoin Co., Ltd.”). Rakuten przejął spółkę w sierpniu 2018 roku, 4 miesiące po tym, jak giełda dostała  wezwanie do poprawy swoich usług (“improvement notice”) z Japanese Financial Services Agency. Japońska agencja zwróciła uwagę Everybody’s Bitcoin na problemy z wewnętrznym systemem kontroli zarządzania i niespójnymi operacjami giełdy. Poza tym giełda straciła ponad $400 000 w roku fiskalnym 2017-2018.

Rakuten przejął Everybody’s Bitcoin za kwotę $2,4 miliona 1 marca, zmieniając nazwę na “Rakuten Wallet Co., Ltd.”. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat działań około kryptowalutowych Rakuten, czy też ostatniego przejęcia Everybody’s Bitcoin, zajrzyjcie tutaj.

Rakuten Wallet

Rakuten od momentu przejęcia pracował nad poprawą usterek platformy, tak aby spełnić oczekiwania japońskiej agencji ds. usług finansowych. Czytamy w ogłoszeniu:

Rakuten Wallet przyczyni się do trwałego wzrostu rynku jako firma, giełda cyfrowych walut. Ponadto będzie w dalszym ciągu poprawiać bezpieczeństwo i dostarczać ulepszone usługi, tak aby więcej klientów mogło jej używać bezpieczniej.



Warto dodać, że Rakuten jest oficjalnym, głównym sponsorem jednego z największych klubów piłkarskich świata FC Barcelona. Współpraca z klubem trwa od 2017 roku, od wtedy też zawodnicy FCB biegają po wszelkich stadionach świata z logiem Rakuten na koszulkach.

Rakuten to olbrzymia korporacja, działająca w 29 krajach, zatrudniająca blisko 15 tys. pracowników, a tylko w 2018 r. osiągnęli przychód ponad ¥1 101 miliarda. Ostatnimi czasy także inne znaczące firmy weszły w świat kryptowalut m.in. Avnet i Digitec Galaxus, akceptując kryptowaluty za swoje produkty.

Japoński Amazon wkracza na rynek kryptowalut, co o tym sądzicie?


Komentarze