Olbrzymia korporacja z listy Fortune 500 akceptuje kryptowaluty

2 000
Jedna z największych firm świata, notowana na listach Fortune 500 i Fortune Global 500 włączyła do swojej oferty płatności kryptowalutami. Wszystko we współpracy z BitPay. Avnet to jedna z największych spółek zajmujących się dystrybucją komponentów elektronicznych na całym świecie.Avnet akceptuje kryptowlauty

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że największy sklep internetowy w Szwajcarii akceptuje kryptowaluty, zwany także “Szwajcarskim Amazonem”. Dziś, jedna z największych firm na świecie, z branży elektronicznych części również podjęła się tego wyzwania.Wedle ostatnio opublikowanej noty prasowej, Avnet przyjmuje płatności kryptowalutowe za swoje produkty przy pomocy platformy transakcyjnej BitPay. Prostota i redukcja kosztów to główne zalety nowo wprowadzonej metody płatności. Poza tym: konwersja z krypto na fiat w czasie rzeczywistym (15 min stały kurs), 1% prowizji i łatwość obsługi.

Dlaczego Avnet wszedł w świat kryptowalut? Czytamy w ogłoszeniu:

Mniej więcej 250 000 transakcji Bitcoin jest przeprowadzanych każdego dnia, zrozumieliśmy, że sytuacja się zmienia. Chcemy być na to gotowi wraz z naszymi klientami.Fortune 500

Avnet to jedna z największych firm na świecie parających się dystrybucją części elektronicznych i wdrażaniem różnego typu rozwiązań technologicznych.

Raport z 2017 mówi, że ta amerykańska korporacja osiągnęła przychód w wysokości blisko 23 miliardów dolarów. Firma działa już prawie 100 lat, na wielu kontynentach, zatrudniając ponad 15 500 pracowników. Ponadto, jakiś czas temu Avnet przejął takie firmy jak Dragon Innovation, Premier Farnell czy Hackster.io, co może mieć znaczny wpływ na pozycję firmy w świecie.

To już kolejna korporacja, która akceptuje kryptowaluty w formie płatności za swoje produkty. Co o tym sądzicie? Czy korporacji Avnet się to opłaci? Zapraszamy do komentowania.

Komentarze